Londonski Ftse indeks do podneva je tako porastao za 0,4 posto, na 6.229 bodova. Na približno istom postotnom dobitku bio je i frankfurtski DAX, dosegnuvši 6.725 bodova.
Na podužoj listi dobitnika izdvaja se grupa za pružanje financijskih usluga Dexia, čije su dionice ojačale 4,3 posto pošto im je jedna brokerska tvrtka podigla investicijski rejting. Pridružio mu se osiguravatelj AGF, s rastom cijena dionica od gotovo dva posto nakon što je njemački Allianz objavio planove o 10,5 milijardi eura "teškoj" kupovini preostalih manjinskih udjela u svojim dvjema podružnicama, među kojima i u AGF-u.
Nadalje, ojačale su i dionice industrijske grupe Alstom, za 2,7 posto pošto je izvijestio o snažnim novim narudžbama.
Analitičari kažu da se čini da je situacija u korporativnom sektoru dobra. "Tromjesečne zarade u prosjeku su dobre, a trebale bi biti poticajne za dionice. Ne očekujemo značajnije usporavanje", kazao je Franz Wenzel, europski strateg pri Axa Investment Managersu.
Više cijene bakra i nikla poduprle su rast cijena dionica u europskom rudarskom sektoru, pri čemu su ojačale dionice Vedante, Xstrate i BHP Billitona. Podršku dionicama naftnih kompanija pružile su cijene nafte koje se i dalje kreću oko 52 dolara po barelu. Pritom su dionice BP-a ojačale 1,2 posto, Cairn Energyja za 1,7 posto a BG-a 1,6 posto.
Pozornost ulagača usmjerena je objavi značajnijih podataka iz američkog gospodarstva, a riječ je o inflaciji i prodaji kuća. Ti podaci privlače posebnu pozornost ulagača jer bi mogli pružiti neke signale vezano uz daljnje kretanje kamatnih stopa u SAD-u.
Europskim dionicama podrška je stigla i iz Japana u kojem je središnja banka odlučila ostaviti kamatne stope nepromijenjenima. Tokijski indeks Nikkei dosegnuo je najvišu razinu u devet mjeseci nakon što je odluka središnje banke bila u skladu s očekivanjima. Na zatvaranju je iznosio 17.370 bodova, na dnevnom dobitku od 0,63 posto.