Na statusnoj konferenciji, koja se održava svakih 120 dana kada nema drugih ročišta u predmetu, razmatrana su pitanja predaje popratnih materijala uz optužnicu i usklađivanja nespornih činjenica između obrane i optužbe. Bilo je riječi i o istrazi incidenta između Rajića i Tihomira Blaškića, koji se potkraj svibnja dogodio u pritvoru ICTY-a u Scheveningenu.
Predraspravni sudac Liu Daqun kazao je kako je obaviješten da je optužba braniteljima predala 98 posto popratnog materijala uz optužnicu, te da su još preostali samo neki iskazi zaštićenih svjedoka. On je pozvao optužbu i obranu da nastave uklađivati nesporne činjenice, koje poslije u sudnici neće trebati dokazivati, što čini važan element ekonomičnosti suđenja.
Rajićev branitelj, zagrebački odvjetnik Željko Olujić, izjavio je da mu je nakon konferencije predano službeno izviješće o istrazi koja je provedena u pritvoru ICTY-a nakon incidenta između Rajića i Blaškića, zabilježenog 30. svibnja.
"U izvješću o istrazi koju je provela uprava pritvora Blaškić je oglašen krivim i kažnjen", kazao je Olujić dodajući kako to predstavlja "satisfakciju za njega i njegovog branjenika".
Nakon incidenta su uslijedile protuslovne izjave i priopćenja branitelja dvojice krivaca za sukob, u kojima je krivnja međusobno prebacivana, no Blaškić je nakon oslobađanja u srpnju potvrdio kako je Rajić u incidentu izvukao deblji kraj.
Rajića, bivšeg zapovjednika HVO-a u Kiseljaku, optužnica tereti za teške povrede Ženevskih konvencija iz 1949. i kršenje ratnog prava i običaja zbog pokolja civila u bošnjačkom selu Stupni Do u listopadu 1993., koji se pripisuje njemu podređenim snagama.
Optužnica protiv njega podignuta je godine 1995., a hrvatska policija uhitila ga je u Splitu 5. travnja 2003. Na prvom pojavljivanju pred sudom 27. lipnja 2003. izjasnio se da nije kriv prema svih šest točaka optužnice.