Za ubojstvo supruge Željke, koju je ubio s dva hica zbog toga što je pokrenula brakorazvodnu parnicu, kažnjen je dugotrajnim zatvorom od 30 godina, dok je za ubojstvo njezinih prijateljica, koje su Željku Kihalić podupirale u namjeri da se rastavi zbog zlostavljanja u braku, osuđen na kaznu od po 30 godina zatvora.
Kihaliću, koji je presudu saslušao šutke, sud je izrekao sigurnosnu mjeru obaveznog psihijatrijskog liječenja koje može trajati najduže tri godine, oduzet mu je pištolj, koji je legalno posjedovao, a kojim je počinio ta ubojstva, te mu je produžen pritvor u kojemu će ostati do pravomoćnosti presude. U služenje kazne uračunato je vrijeme koje je proveo u pritvoru od 21. ožujka.
Prvostupanjski sud, kako je navela sutkinja Snježana Mrkoci, oslobodio je Kihalića obaveze plaćanja sudskih troškova, koji će se platiti iz državnog proračuna, prvenstveno zbog toga da ne bude ugrožena egzistencija njegove djece.
"U tijeku sudskog postupka nije bilo sporno da je optuženi Kihalić lišio života tri mlade žene, iza kojih je ostalo šestero, većinom malodobne, djece", rekla je, uz ostalo, sutkinja Mrkoci.
Iznijela je da je u postupku na nedvojben način utvrđeno kako je Kihalić u trenutku počinjenja teških ubojstava bio smanjeno ubrojiv, ali svjestan svega.
Kao olakotne okolnosti, sutkinja Mrkoci navela je da Kihalić do sada nije osuđivan, da je bio u stanju smanjene ubrojivosti i da je bio sudionik Domovinskog rata, a kao otegotne okolnosti da je posegnuo za životom triju mladih žena, iza kojih je ostalo šestero djece.
Braniteljica po službenoj dužnosti Nataša Pifar Mihelić najavila je da će se žaliti na prvostupanjsku presudu zbog kvalifikacije djela, smatrajući da suprugu nije ubio iz osobito niskih pobuda, dok za druga dva djela smatra da nisu teška nego obična ubojstva. Po njezinu mišljenju, Kihalić je ubojstva počinio u neubrojivom stanju. Najavila je i žalbu na visinu kazne.