Ubojstvo se dogodilo u staričinu stanu u Ulici Matije Vlačića u Labinu kad je Jung, po optužnici, s više od trideset ubodnih rana lovačkim nožem ubio staricu kod koje je bio u posjetu, a prestao ju je ubadati tek kad se uvjerio da više ne daje znakove života.
Obrazlažući presudu, sutkinja Marija Budimir-Sirotić je kazala kako je Jung zapravo dao dva iskaza o ubojstvu: pred policijom i u nazočnosti branitelja on je u Zagrebu u veljači ove godine nakon ubojstva prijatelja Ante Vukelića priznao ubojstvo starice i iznio više pojedinosti koje tada nisu bile poznate ni policijskim istražiteljima. U drugom pak iskazu istražnom sucu u Puli Jung je porekao ubojstvo kao i u raspravi.
"Vijeće je međutim ocijenilo da njegovo priznanje ubojstva potvrđuju brojne činjenice", kazala je sutkinja Budimir-Sirotić, dodavši kako je njegovo prvotno priznanje ubojstva potvrdilo i psihijatrijsko vještačenje. Kao olakotne okolnosti pri izricanju kazne Vijeće je uzelo je u obzir Jungove godine, dosadašnju neosuđivanost i prvotno priznanje ubojstva. Kao otegotne okolnosti sutkinja je navela da je Jung iskoristio povjerenje nesretne Marije Knapić koju je poznavao od ranog djetinjstva, njegov napad na staricu s leđa, okrutnost ubojstva te priznanje da je sudjelovao u ubojstvu Ante Vukelića. Kako se danas čulo, otegotna okolnost je i to što nije izrazio žaljenje i kajanje za počinjeno ubojstvo.
Inače, Jung je na suđenje sproveden iz pulskog zatvora kamo je dovezen iz zagrebačkog u kojem je pritvoren zajedno s 21-godišnjim sugrađaninom Massimom Kršuljom pod sumnjom da su 13. veljače ove godine u Zagrebu, gdje su sva trojica studirala, okrutno ubila svojega prijatelja 22-godišnjeg Antu Vukelića.
Dragan Jung ostaje u pritvoru, a njegov branitelj Emir Kulenović najavio je priziv.