"Istina je da je ono što se dogodilo nakon Oluje bacilo sjenu na sjajnu pobjedu Hrvatske vojske, ali se to ne može nazvati riječju genocid, koja se često ležerno upotrebljava u jednostranom dokazivanju svoje istine o zločinima što su ih počinili drugi", piše u četvrtak u komentaru u povodu 10. obljetnice Oluje dopisnik iz Beograda.
"Velika Srbija, koju je Milošević simbolizirao poznatim geslom - Svi Srbi u jednoj državi, omogućila je Tuđmanu i njegovim ljudima da dođu na vlast. Nakon toga slijedila je, po mišljenju objektivnih promatrača, preteška, ali i preglupa kazna s brisanjem srpskog naroda kao državotvornog naroda u hrvatskome Ustavu, što je izazvalo osvetu kninskih Srba s oružanom pobunom", piše Potočnik u komentaru u povodu 10. obljetnice Oluje.
"Ta je pobuna krajem ožujka 1991. prerasla u rat i okupaciju četvrtine hrvatskog teritorija. Sve ima svoj prvotni uzrok u Miloševićevoj politici koja je doživjela svoj najteži poraz upravo prije deset godina. Dok ne dođu do te spoznaje, u Srbiji će Oluja izazivati nove oluje u glavama ljudi koji se ni nakon deset godina očito još nisu otrijeznili", zaključuje komentar beogradski dopisnik Peter Potočnik.