Ukupni prihodi Ine lani su iznosili 16,54 milijarde kuna, a dobit 1,22 milijarde kune. Istodobno je HT ostvario dobit u iznosu od 1,7 milijardi kuna, uz 7,16 milijardi kuna prihoda.
Nakon Ine listu najvećih po veličini prihoda nastavljaju HEP sa 8,48 milijardi kuna, te Konzum sa 7,5 milijardi kuna.
Na listi najvećih dobiti, pak, treći je T-mobile Hrvatska, sa 853,4 milijuna dobiti, dok Konzum na toj listi nije ušao niti među prvih deset.
Po veličini prihoda među prvih su deset i Hrvatske željeznice, HEP-distribucija, T-Mobile, VIPnet, Pliva Hrvatska te HEP-proizvodnja.
Listu deset najprofitabilnijih tvrtki u prošloj godini nakon spomenute trojke nastavljaju Adris grupa, TDR, HEP, VIPnet, SN Holding, ENI Croatia B.V. te Pliva Hrvatska.
Posebno izdanje Privrednog vjesnika donosi i pregled najvećih hrvatskih izvoznika i uvoznika, kao i tvrtki s najvećom imovinom te najvećim kapitalom i rezervama.
Tako je najveći hrvatski izvoznik u prošloj godini bila Ina, s vrijednošću izvoza od 4,6 milijarde kuna, a slijede je Pliva Hrvatska (1,7 milijardi kuna) te Ericsson Nikola Tesla (1,15 milijardi kuna).
Ina je bila i najveći uvoznik, uvezavši roba i usluga za 9,65 milijardi kuna, dok su na drugom i trećem mjestu po uvozu dva trgovca automobilima - Renault Nissan Hrvatska (2,02 milijarde kuna) te P.Z. Auto (1,6 milijardi kuna).
Hrvatska tvrtka s najvećom imovinom lani su bile Hrvatske ceste, čija je imovina bila vrijedna 67,24 milijarde kuna. Podaci za tvrtku na drugom mjestu nisu poznati, dok je na trećem mjestu HEP s imovinom od 23,7 milijardi kuna.
Hrvatske ceste lani su imale i najveći kapital te rezerve - 66,32 milijarde kuna, a nakon nepoznatog drugog mjesta ponovno slijedi HEP, sa 17,87 milijardi kuna.