Na neformalnom susretu hrvatski dizajneri podsjetili su kako je osnutak Društva dizajnera Hrvatske, a današnjeg Hrvatskog dizajnerskog društva, bio mukotrpan i dugotrajan proces koji se odvijao pd 1982. do 1985. - od prvih prijedloga Sekcije za industrijski dizajn, da se u naslovu ULUPUH-a, iza "primijenjenih umjetnika", doda i "dizajnera", preko "zakonskih nadmudrivanja", da bi se konačno Društvo konstituiralo u svibnju 1985.
Podsjetili su također na pokrenute programe Hrvatskog dizajnerskog društva - Studija dizajna te ustanovljivanje specijalizirane sajamske priredbe "Ambienta" na Zagrebačkom velesajmu.
Na susretu je također održana komemoracija za prvog predsjednika Društva, Bernarda Bernardija, te na ostale kolege koji su u međuvremenu umrli, Vjenceslava Richtera, Vladimira Frgića i MIroslava Šuteja.
Posebice su izrazili zadovoljstvo uvrštenjem trojice hrvatskih dizajnera - Bernardija, B. Budimirova i Tomislava Krizmana, u Svjetsku enciklopediju dizajna - London, New York.
Izrazili su zadovoljstvo rezultatima tadašnjih aktivnosti jer je Hrvatsko dizajnersko društvo, kojeg je osnovalo 15-tak članova Dizajn sekcije ULUPUH-a, danas profesionalna organizacija u čijem je članstvu više od 330 dizajnera.
Studija dizajna, koji je pokrenut 1977. do sada je završilo devet generacija, od kojih su neki već postigli visoku reputaciju u zemlji i inozemstvu.
Sajamska priredba "Ambienta" održava se već 17 godina, a kriterij za dobivanje nagrada koje se dodjeljuju na priredbi odredilo je još Društvo dizajnera Hrvatske.
Dizajneri su također napomenuli kako je samo Dizajn centar Zagreb jedini projekt Društva dizajnera Hrvatske u koji je (80.-tih godina) uloženo mnogo napora, a koji ipak, zbog svojevrsnih "zakulisnih igara" s prostorom u nekadašnjoj ulici 8. Maja (danas Hatzova 17.), nije ostvaren. Zato su izrazili nadu da će ponovna akcija za otvaranje Dizajn centra, u organizaciji sadašnjeg Hrvatskog dizajnerskog društva, imati više uspjeha.