Članovi smijenjene Uprave, koja je imenovana 2. veljače ove godine, tvrdili su da su radili u dobroj vjeri te da su 'u tim nastojanjima prekinuti'.
Na mjesto predsjednika, zasad jednočlane Uprave crikveničkog Jadrana d.d., imenovan je Branko Mikulić, zaposlen u Državnom inspektoratu, u odjelu za nadzor poslovanja hotelskih kuća.
Mikulić je izjavio da je sa stanjem u crikveničkom Jadranu, čija su dugovanja narasla na 300 milijuna kuna, već upoznat, izrazivši nadu da će poslovanje biti razmjerno brzo poboljšano i konsolidirano.
Prve kratkoročne pozajmice Hrvatskog fonda za privatizaciju (HFP) očekuje, kako je kazao, već idućih dana, što će tvrtki s 3.000 smještajnih jedinica i 300 zaposlenih omogućiti kvalitetnije ovosezonsko poslovanje.
Uoči smjene Uprave svoje je "ogorčenje" tom smjenom izrazila grupa radnika Jadrana, no u njihovom se priopćenju od 18. lipnja ne navodi o kojim je i o koliko radnika riječ.
Navode pak da su bili zadovoljni danas smijenjenom Upravom, koja je, kako se kaže u priopćenju, uspjela stabilizirati poslovanje, pripremiti sezonu i redovno isplaćivati plaće, i sve to bez obećane isplate pozajmice HFP-a od 13,5 milijuna kuna.
Izrazili su i nezadovoljstvo što Jadran već deset godina (od 1995.) posluje s blokiranim računom te se pitaju kome i zašto takvo nesređeno stanje tako dugo treba.
(Hina) xfder/xtam yds