Osim Mičića i drugih hrvatskih predstavnika (iz Istarske županije i Hypo Alpe Adria Banke) na tom će Forumu o iskustvima u razvoju golf turizma govoriti predstavnici Češke, Austrije, Italije, Velike Britanije i drugih europskih zemalja.
U Hrvatskoj je Program razvitka golfa kao elementa razvojne strategije hrvatskog turizma Vlada prihvatila još 1999., no do danas na tom se području nije ništa značajnije dogodilo, iako Hrvatska ima velike mogućnosti za razvoj golf turizma.
Sadašnje ministarstvo, kako napominju, zaduženo je za operativnu provedbu toga programa i to kroz rad Stručnog tijela za koordinaciju aktivnosti pripreme projekta izgradnje golf igrališta te kroz osnivanje konzorcija za svako pojedino golf igralište.
Konzorcij se pak osniva ako postoji zanimanje za izgradnju golf igrališta na pojedinoj lokaciji, te ga čine predstavnici resornog Ministarstva, županije i jedinice lokalne samouprave na čijem se području planira graditi to igralište.
Konzorcij je zadužen i za izbor investitora kroz raspisivanje javnog natječaja, a može ga i izravno birati ako na pojedinim lokacijama već postoje hotelski kapaciteti.
Iz Ministarstva navode i da je u Hrvatskoj prema usvojenim prostornim planovima predviđeno 48 lokaliteta za izgradnju golf igrališta.
Do sada je osnovano deset konzorcija za igrališta Crveni Vrh (Umag), Prašćarija (Novigrad), Zelena Laguna (Poreč), Marlera (Ližnjan-Istra), Butoniga (Buzet), Pićan (Jakomići-Pićan), Sinjsko Polje (Stobreč-Sinj), Labin, Motovun i Vodnjan (Porto Maricco).
Od svih navedenih lokacija potencijalni investitor (Dražen Ladić) izabran je samo za lokaciju Marlera, i to prošle godine.