"Ostale odredbe zakona koji je usvojen u lipnju ove godine nisu sporne ni nama niti Europskoj komisiji (EK)", rekao je Grbin novinarima u Hrvatskom saboru.
Grbin kaže da stajalište EK nije bilo da zakon treba vratiti na ono što je potpisano i dogovoreno 2010. "To nikad nije bilo stajalište EK, jer ako proučite zakon o izmjenama i dopunama Zakona o pravosudnoj suradnji iz lipnja ove godine primjetit ćete da se u njega ugrađuju i određene europske odluke koje su donijete nakon 2010. Primjerice, u njemu imamo cijelu jednu novu glavu koja regulira pitanje mjera opreza", kazao je.
Na pitanje može li se dogoditi da promijenimo Ustav i da suđenje Josipu Perkoviću počne u Hrvatskoj, te se na taj način onemogući njegovo izručenje Njemačkoj, Grbin je odgovorio da ako se suđenje za kazneno djelo vodi u državi članici EU tada je vrlo jasno propisano odredbama okvirne odluke da se ta osoba ne izručuje drugoj državi iz koje je stigao zahtjev za izručenjem.
"Ne znam što će se dogoditi s Perkovićem, ne znam je li za Perkovića došao europski uhidbeni nalog, ne znam hoće li Perković biti procesuiran u Hrvatskoj, ne znam kako će sudske vlasti Hrvatske odlučivati ako taj zahtjev za izručenje dođe", poručio je Grbin.