Euro se u takvim okolnostima nakratko spustio na 1,31605 dolara, što je njegova najniža razina od 22. srpnja. Potom se njime trgovalo po 1,3172 dolara, što znači da je na gubitku od 0,14 posto u odnosu na zatvaranje u prethodnoj trgovini.
Na sličnom postotnom dobitku dolar je bio i prema jenu pa se njime trgovalo po 99,46 jena.
Jen je inače smatran sigurnim utočištem za kapital u nemirnim vremenima a danas je nakratko ojačao nakon medijskih napisa da je ruski radar otkrio dva balistička "objekta" ispaljena prema istočnom Mediteranu. Potom je ponovo oslabio jer su ulagači shvatili da nije riječ o raketnom udaru na sirijsku prijestolnicu Damask. Izrael je u međuvremenu objavio da je zajedno sa SAD-om izveo probno ispaljivanje projektila.
Dolaru podršku pruža i rast prinosa na američke državne obveznice. Ulagači spekuliraju da bi američka središnja banka Fed mogla započeti s povlačenjem poticaja, moguće već ovoga mjeseca, poglavito ako američko tržište rada pokaže daljnje naznake poboljšanja.
Trgovci očekuju da će ECB na ovotjednom sastanku zakazanom za četvrtak zadržati popustljivu monetarnu politiku, a za Fed prognoziraju da na redovnom mjesečnom zasjedanju, 17. i 18. rujna, počne smanjivati poticaje, uz uvjet da podaci o zaposlenosti u SAD-u ne budu veliko razočaranje.
"Dolar dobiva na vrijednosti jer se financijska tržišta vraćaju polako uobičajenom obujmu transakcija, a bliži se i petak, dan objave izvješća o američkoj zaposlenosti, koje se smatra ključnim za određivanje datuma Fedova početka povlačenja poticaja", kazao je Tom Levinson, valutni strateg u tvrtki ING.