Euro je prema dolaru oslabio 0,1 posto, kliznuvši na 1,3249 dolara.
Tečaj zelene novčanice prema jenu ostao je pak nepromijenjen u odnosu na jučerašnje zatvaranje tržišta i dolarom se trgovalo po 98,50 jena.
Neočekivano snažan rast njemačkog i francuskog gospodarstva u drugom tromjesečju izvukao je eurozonu iz najdulje recesije u njezinoj povijesti.
Tako je u razdoblju od travnja do lipnja gospodarstvo u zoni primjene jedinstvene europske valute poraslo 0,3 posto u odnosu na prethodna tri mjeseca.
Objava tog podatka ipak nije pružila značajnijeg poticaja euru.
"Jačanje eura koče opća potražnja za dolarima i rast prinosa na američke državne obveznice. Stoga jedinstvena europska valuta nije značajnije reagirala na bolej podatke o BDP-u eurozone", tumači Neil Jones iz Mizuho Corporate Banka.
Budući da se oporavak eurozone i dalje čini krhkim i da pojedine rubne zemlje i dalje imaju teškoća, očekuje se da će Europska središnja banka dulje vrijeme zadržati ključne kamatne stope na rekordno niskoj razini.
Istodobno su ojačala očekivanja da će američka središnja banka već idućeg mjeseca smanjiti svoj 85 milijardi dolara mjesečno vrijedan program kupovine obveznica.
Predsjednik Fedova ureda u Atlanti Dennis Lockhart kazao je jučer da ne može isključiti mogućnost da će Fed idućeg mjeseca smanjiti poticaje. Dodao je ipak da su makrogospodarski pokazatelji previše neujednačeni da bi središnja banka mogla objaviti detaljan plan povlačenja poticaja.
"Podaci u SAD-u i dalje će se poboljšavati i to će poduprijeti Fedove planove o smanjenju poticaja i pomaknuti razlike u visini ključnih kamatnih stopa u korist dolara", ističe Niels Christiansen iz Nordee.
Jučer su američku novčanicu poduprli ohrabrujući podaci o prometu u američkoj maloprodaji u srpnju, koji su potaknuli oštar rast prinosa na američke državne obveznice.