EP: Četverac na pariće u polufinalu

ZAGREB/SEVILLA, 31. svibnja 2013. (Hina) - U današnjim kvalifikacijama EP u veslanju, koje se održava u Sevilli, olimpijski viceprvaci posada četverca na pariće plasirala se u polufinale, dok će Marcela Milošević u samcu morati u repesaž.

Hrvatski četverac na pariće, u sastavu David Šain, Martin Sinković, Valent Sinković i Damir Martin, osvojio je prvo mjesto u svojoj kvalifikacijskoj skupini, prestigavši u završnici posadu Slovenije, koja je bila u vodstvu tri četvrtine utrke. Uz Hrvatsku i Sloveniju, direktno u polufinale je ušla i Rusija.

U kvalifikacijama samca Marcela Milošević je dobro startala i u prvih 500 metara bila je na drugoj poziciji, ali nakon toga joj je ponestalo snage i na kraju je završila na petom mjestu. Stoga će plasman u polufinale pokušati izboriti kroz repesaž.

U današnjim kvalifikacijama nastupaju još i dvojac bez kormilara (Vitomir Čavrlj, Nikša Skelin), te četverac bez kormilara (Ante Janjić, Vjekoslav Kolobarić, Branko Begović, Marin Begović).