FILTER
Prikaži samo sadržaje koji zadovoljavaju:
objavljeni u periodu:
na jeziku:
hrvatski engleski
sadrže pojam:

Komentar "Glasa Koncila" o selektivnoj revnosti

ZAGREB, 17. travnja 2013. (Hina) - Katolički tjednik "Glas Koncila" u najnovijem broju piše da revnost za tako rane, za neke preuranjene izbore za Europski parlament ipak nije odraz samo žarke želje da se potvrdi politička volja za ulazak u EU, već je ponajprije unutarnjopolitička potreba vladajuće garniture.

U uredničkom komentaru "Selektivna revnost", Ivan Miklenić napominje da u aktualnoj gospodarskoj situaciji političarima na vlasti dobro je došlo svako "jako" događanje da se odvrati pozornost od sve veće rupe u državnom proračunu, od novoga uzetog golemog kredita, od namjere rasprodaje posljednjih hrvatskih gospodarskih važnih tvrtka kojima bi se dugoročno ponosila svaka državotvorna vlast, odnosno od nesposobnosti za rješavanje bitnih hrvatskih gospodarskih problema - podizanja proizvodnje i zapošljavanja ljudi.

"Hrvatska tako i dalje ne samo spremno nego i revno ispunjava vanjske obveze za pristup EU-u, a ne mari što će EU donijeti paket s brojnim nepoželjnim sadržajima, ali koji je lijepo zamotan, reklo bi se, u ukrasni celofan", piše u komentaru.

Po komentatorovim riječima revnost kojom politička garnitura na vlasti priprema ulazak Hrvatske u EU ipak, usprkos svim celofanima, ne može prikriti goleme nedostatke s kojima će Hrvatska ući u EU jer se ti nedostaci, umjesto iskorjenjivanja, još uvijek učvršćuju i umnažaju.

"Europska Unija, sa svim svojim prednostima i nedostatcima, premda oduzima dio suvereniteta svakoj zemlji članici, ipak neće moći riješiti u Hrvatskoj ono što moraju odraditi hrvatske vlasti. EU ne može umjesto hrvatskih vlasti upravljati hrvatskim državnim dobrima koja su procijenjena na čak 32 milijarde eura vrijednosti, a koja zbog nesposobnosti, neorganiziranosti i nespremnosti vladajućih da uključe stručnjake ne doprinosi ni jedan posto u državni proračun", upozorava komentator.

Miklenić smatra da paket, umotan u celofan, koji će Hrvatska unijeti u europsku integraciju uz druga nepoželjna zla, kao što su korupcija, često instrumentalizirano pravosuđe, preglomazna birokracija, nedostatna odgovornost i zauzetost za legalne i legitimne hrvatske nacionalne ciljeve i interese i drugo, sadrži i zlo političke i ideološke podobnosti i komunističke zadojenosti, što ugrožava temeljne demokratske standarde.

"Nespremnost hrvatskih političara da zauzmu razumni, ljudski i pravedni stav prema komunističkoj prošlosti i komunističkom nasljeđu u zemlji izravno je ugrožavanje stvarne demokracije", tvrdi komentator, dodajući da se ne može u Hrvatskoj izgrađivati stvarna demokracija dok god ne postoji opće prihvaćena politička volja da se iskorijene svi oblici i ostaci totalitarizma i da se zauzme jednak, human i pravedan stav prema svim žrtvama i prema svim zločincima.

Po njegovim riječima sva maskiranja postojećega boljševizma u ruha suvremenih ideologija demokratskoga Zapada ne mogu prikriti stvarni otrov, sektaštvo i mržnju, koji itekako postoje i tek povremeno isplivaju u javnost.

VEZANE OBJAVE

An unhandled error has occurred. Reload 🗙