Miletić je podsjetio kako je 300 milijuna kuna osigurano na temelju javnog natječaja koji je provelo Upravno vijeće bolnice kada je kao najbolju ponudu prihvaćena ona Erste banke, a ostalih 300 milijuna kuna osigurano je putem Hrvatske banke za obnovu i razvitak. No, dodao je, da bi se taj novac mogao povući, potrebno je vladino jamstvo, a tek nakon toga raspisao bi se međunarodni natječaj i izvođač radova.
"Očekujemo odluku vlade, koja je zadnja karika u lancu ovih predradnji", rekao je Miletić na blagdanskom druženju s novinarima.
Dodao je da bi se javni natječaj mogao raspisati u siječnju, a radovi bi mogli početi na ljeto. Inače, u tih 600 milijuna kuna za gradnju bolnice, rekao je Miletić, nije uključen novac za nabavu opreme koja bi se u skladu s dogovorom između Istarske županije i Ministarstva zdravstva trebala osigurati kroz strukturne fondove EU-a.
Na pitanje novinara za čime žali u 2012. godini, Miletić je odgovorio kako ga najviše žalosti stajalište Ministarstva kulture i mjerodavnoga konzervatorskog odjela prema mjestima bivših vojnih zona u Puli, zbog čega je, kako je rekao, "trenutačno stao projekt 'Brijuni Rivijera'".
Istaknuo je kako teško može prihvatiti stajalište da - zato što je Pula nekad bila ratna vojna luka Austro-Ugarske Monarhije - sva područja od Sjeverne luke do Hidrobaze trebaju biti proglašena kulturnim dobrom, što će u konačnici usporiti ili onemogućiti ulaganja. Ustvrdivši kako nitko ne želi umanjiti vrijednost te činjenice, Miletić je rekao kako bi država trebala omogućiti gradu da "stavi u funkciju resurse koji su sada zapušteni i kao takvi nemaju nikakvu vrijednost".
Miletić je zaključio kako se boji se da će "danak krize biti još veći ako se ti resursi ne iskoriste i ne stave u funkciju razvoja".