U fiskalnoj godini koja je završila u rujnu druga po veličini europska niskobudžetna aviokompanija ostvarila je dobit prije poreza od 317 milijuna funti (504,46 milijuna dolara). Prihodi su povećani 11,6 posto, na 3,85 milijardi funti.
U listopadu je easyJet izvijestio da očekuje godišnju dobit prije poreza između 310 milijuna i 320 milijuna funti.
U easyJetu ističu da je njihove rezultate podupro snažan rast rezervacija tijekom ljeta za španjolsku Malagu i Alicante, te portugalski Faro.
Kompanija sa sjedištem u Lutonu više nego udvostručila godišnju dividendu, na 21,5 penija s ranije najavljenih 10,5 penija, i najavila planove o njezinom dodatnom povećanju u budućnosti.
"S obzirom na easyJetov nastavljeni niz snažnih financijskih rezultata i na vjeru u solidnu poziciju easyJeta u europskom zrakoplovnom sektoru koji leti na kraćim realcijama, odbor je u ovoj godini odlučio izmijeniti svoju politiku u vezi dividendi", kazao je izvršni direktor Carolyn McCall, pod čijim je vodstvom zrakoplovna tvrtka udvostručila dobit u razdoblju od 2010.
EasyJetovi snažni rezultati čine oštar kontrast u odnosu na teške uvjete poslovanja u zrakoplovnom sektoru, gdje je nekoliko kompanija već pogodila pogubna mješavina visokih troškova goriva, slabog povjerenja potrošača i krize u eurozoni.
Tako je početkom mjeseca IAG-ov španjolski zračni prijevoznik Iberia najavio da će otpustiti gotovo četvrtinu zaposlenih i smanjiti mrežu destinacija u sklopu plana preustroja, dok je njemačka Lufthansa, nakon što je već ukinula na stotine radnih mjesta, najavila dodatne mjere rezanja troškova kako bi ublažila utjecaj poskupljenja goriva i ograničenog rasta na matičnom tržištu.
Od početka godine neki su zrakoplovni prijevoznici, uključujući gubitaše Spanair i mađarski Malev, prestali letjeti, ostavljajući za sobom praznine na tržištu koji su niskobudžetne kompanije vrlo brzo popunile.