Euro se u takvim okolnostima nakratko spustio na 1,2716 dolara, najnižu razinu od 7. rujna. Potom se njime trgovalo po 1,2737 dolara, što znači da je na gubitku u odnosu na prethodno zatvaranje za 0,25 posto.
Jedinstvena europska valuta oslabila je i prema jenu, spustivši se na 101,57 jena, nadomak najniže razine u četiri mjeseca.
Dolar je prema jenu pak oslabio 0,13 posto, na 79,88 jena.
U fokusu je bila tiskovna konferencija čelnika ECB-a Marija Draghija, održana nakon što je ključna kamatna stopa u eurozoni zadržana na 0,75 posto. Na redovnom mjesečnom zasjedanju političari, po riječima Draghija, nisu razgovarali o planovima za iduću godinu.
Najnoviji slabi pokazatelji iz eurozone, koji su također pokazali slabosti u Njemačkoj, potaknuli su spekulacije da bi ECB mogla do kraja godine ublažiti monetarnu politiku.
Od najnovijih loših gospodarskih vijesti izdvaja se podatak o njemačkom izvozu, koji je u rujnu oštro smanjen, pogođen prigušenom potražnjom iz Europe.
"Europsko gospodarstvo treba oživjeti. Ako ECB to neće učiniti, tko će? Euro će nastaviti slabjeti jer nema naznaka oporavka u Europi, a u ostatku svijeta nastavlja se slabljenje aktivnosti", kazao je Joseph Trevisani, glavni tržišni strateg u tvrtki Worldwide Markets.
Ulagače je donekle ohrabrila današnja španjolska aukcija koja je privukla snažan interes ulagača.