U obavijesti se također ističe da Ingra do danas niti nije zaprimila prijedlog o pokretanju stečaja "već je o njemu informirano putem medija".
Krajem kolovoza, naime, Ingra se također očitovala Zagrebačkoj burzi, temeljem novinskih napisa da je tvrtka Međimurje Visokogradnja zatražila stečaj Ingre, kako o tome nema nikakve službene informacije, odnosno da nisu zaprimili nikakvu obavijest od suda da je takav prijedlog podnesen.
Iz Ingre su tada reagirali priopćenjem u kojem su naveli da se radi "o još jednom pokušaju rušenja cijene dionice Ingre prije donošenja rješenja HANFE o prihvaćanju ponude Holdinga Đuro Đaković iz Slavonskog Broda za dobrovoljno preuzimanje Ingre".
Tvrdili su i da taj "pravosudni reket traje već godinama na relaciji Trgovački sud Varaždin (gdje se donose prvostupanjske presude u korist nepostojećeg subjekta Međimurje Visokogradnja odnosno stečajne mase istog) koje redovito ukida Visoki trgovački sud u Zagrebu" i nalaže sudu u Varaždinu da ispravi nepravilnosti i nedostatke utvrđene u prvostupanjskoj presudi.
Naime, za potraživanje za koje Ingra vodi spor protiv investitora u Libiji, Ingru se proglašava investitorom i na taj se način od nje traži isplata koju (kao komisionar u ime i za račun Međimurja Visokogradnje) nikada nije primila. Ingrino učešće u navedenom poslu u Libiji bilo je 1,2 posto, pa prema tome toliki može biti njezin gubitak ili dobitak u tom poslu, a nikako izmišljenih 6,2 milijuna dolara, naveli su uz ostalo iz Ingre krajem kolovoza.
U obavijesti koja je danas objavljena na web stranicama Zagrebačke burze iz Ingre navode da nisu zaprimili niti spomenuto rješenje Trgovačkog suda od 12. listopada o odbacivanju prijedloga za otvaranjem stečajnog postupka, ali "zbog pravovremenog informiranja javnosti, Društvo se kao stranka u postupku samostalno informiralo o gore navedenom postupku".