ZAGREB, 29. rujna 2012. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 21 sat:

ZAGREB - U utakmici 10. kola Prve hrvatske nogometne lige Dinamo je pobijedio Hajduk sa 3-1 (2-1). Strijelci za Dinamo bili su Sammir (37, 78-11m) i Čop (44), a pogodak za Hajduk zabio je Caktaš (1). Bila je to utakmica sa šokantnim početkom, odličnim prvim poluvremenom, dok su u drugom dijelu navijači gledali "uspavanku". Hajduk je poveo nakon samo 34 sekunde, a strijelac je bio Mijo Caktaš kojemu je asistirao Ivan Vuković. No, veliku krivicu za pogodak snosi branič Dinama Josip Pivarić, koji nije pokrio Caktaša, iako nije imao drugog posla. U 15. minuti prva velika prilika za Dinamo, Ademi si je izborio prostor za udarac, ali na pravom mjestu je vratar Blažević. Sedam minuta kasnije Beqiraj je u šansi, ali lopta odlazi pored gola. Novu šansu "modri" su imali u 28. minuti, ali Blažević je na vrijeme istrčao i zaustavio je pokušaj loba Duje Čopa. Dinamo je uspio izjednačiti u 37. minuti. Rukavina je lijepo prebacio Hajdukovu obranu, a Sammir je iz trka odličnim udarcem pogodio za 1-1. U završnici prvog dijela, u 44. minuti, Dinamo postiže i drugi gol. Sammir je pokrenuo akciju, a Kovačić pronašao Čopa, koji je utrčao u kazneni prostor i zabio za 2-1. Imao je Dinamo još dvije dobre prilike do kraja prvog poluvremena. U 40. minuti Sammir je pucao sa ruba kaznenog prostora, ali to blokiraju Hajdukovi igrači, dok je u 42. minuti, nakon ubačaja Pivarića, glavom pucao Rukavina iz neposredne blizine, ali pored gola. U drugom poluvremenu tempo je znatno pao. Vrijedi izdvojiti priliku Beqiraja u 50. minuti, no lopta je otišla pored vratiju. Nakon toga Dinamovi navijači su bacili nekoliko zapaljenih baklji na teren, pa je utakmica bila prekinuta na dvije minute. Dinamovu pobjedu potvrdio je Sammir u 78. minuti pogotkom iz 11-erca. To mu je bio deseti gol u prvenstvu. Prethodno je u kaznenom prostoru srušen Vida. Treba reći i da je debitirao jedan od najvećih hrvatskih talenata, 16-godišnji Dinamov veznjak Alen Halilović, koji je u 83. minuti zamijenio dvostrukog strijelca Sammira.

ZAGREB - Rezultati utakmica 10. kola Prve HNL:

Cibalia - Rijeka 4-1 (Neretljak 2-ag, Matoš 16, 26-11m, Terzić 81 / Brezovec 57)

Dinamo - Hajduk 3-1 (Sammir 37, 78-11m, Čop 44 / Caktaš 1)

Inter - Slaven Belupo 2-2 (Šarić 31, Budimir 59 / Vugrinec 55, Glavica 62)

Istra 1961 - Osijek 1-3 (Roce 50 / Miličević 56, 90+4, Lešković 73)

Zadar - Zagreb 4-0 (Mršić 30-11m, Begonja 52, Ćurjurić 67, 71)

12. Zagreb 10 1 1 8 4-23 4

ZAGREB - Rukometaši CO Zagreba u susretu su 1. kola skupine D Lige prvaka u Domu sportova svladali mađarski Pick Szeged sa 30-27 (16-8). Najzaslužniji za pobjedu na početku natjecanja u Ligi prvaka bili su Lovro Šprem i David Špiler sa po pet golova, dok je Prodanović sa šest golova bio najefikasniji u sastavu Pick Szegeda. U 2. kolu CO Zagreb će već u četvrtak gostovati kod Dinama iz Minska.

ZAGREB - Predsjedniku Hrvatskog olimpijskog odbora (HOO) Zlatku Mateši pozlilo je jučer u Andori, gdje je doputovao kako bi prisustvovao sastanku izvršnog odbora Europskih olimpijskih odbora, objavio je HOO. "Predsjednik Mateša je prevezen vozilom hitne pomoći u bolnicu u Barcelonu kako bi se obavile pretrage koje u Andori nije bilo moguće provesti. Utvrđeno je kako se nije radilo o srčanom udaru, a predsjednik je u stabilnom stanju. Detaljni rezultati pretrage znat će se sutra", stoji u priopćenju HOO-a.

MANCHESTER - Nogometaši Tottenham Hotspura priredili su iznenađenje u posljendnjem susretu subotnjeg programa 6. kola engleskog prvenstva svladavši kao gosti na Old Traffordu Manchester United sa 3-2 (2-0). Gosti iz Londona tako su stigli do prve pobjede na Old Traffordu nakon čak 23 i pol godine. Tottenham je do odmora poveo sa 2-0 golovima Verthongena (2) i Balea (32), a preostala tri pogotoka pala su u razdoblju od samo tri minute na startu nastavka. Prvo je Nani (51) smanjio na 2-1, ali vrlo je brzo Dempsey (53) vratio na dva gola razilke za Spurse, da bi Kagawa (54) još brže vratio na jedan gol razlike. Do kraja utakmice igralo se praktički na jedan gol, onaj Tottenhama, ali rezultat se nije mijenjao. Hrvatski reprezentativci Nikica Jelavić i Mladen Petrić upisali su se u strijelce u susretima 6. kola. U pobjedi Evertona 3-1 Jelavić je zabio dva pogotka, a Petrić je bio strijelac za Fulham koji je izgubio od Manchester Cityja 1-2. Everton je nastavio sa odličnim igrama ove sezone i kod kuće je pobijedio Southampton sa 3-1, iako su gosti poveli u 6. minuti golom Gastóna Ramíreza. Na 1-1 je poravnao Leon Osman u 25., a potom je na scenu stupio Nikica Jelavić. Prvo je u 32. minuti sa vrha 16-erca pogodio za 2-1, a potom je u 38. glavom zabio za konačnih 3-1. Jelavić je igrao do 76. minute, a u četiri ovosezonske prvenstvene utakmice postigao je ukupno tri gola. Fulham je na svom terenu izgubio od branitelja naslova Manchester Cityja sa 1-2. Domaćini su poveli golom Mladena Petrića u u 10. minuti iz 11-erca, a izjednačio je Aguero u 43. Pobjedu Cityju donio je Edin Džeko u 87., s tim da je u igru ušao samo minutu ranije. Petrić je igrao do 66. minute, a ovo mu je treći prvenstveni pogodak u isto toliko nastupa. Nogometaši europskog prvaka Chelseaja su u derbiju kola kao gosti svladali gradskog suparnika Arsenal sa 2-1. Chelsea je poveo golom Torresa (20), izjednačio je Gervinho (42), a tri boda "plavima" osigurao je Mata (53).

20 Queens Park Rangers 5 0 2 3 3 11 2

DORTMUND - U posljednjem susretu subotnjeg programa 6. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia iz Dortmunda je na svom terenu svladala imenjakinju iz Moenchengladbacha sa 5-0 (2-0). Dvostruki strijelac za prvake bio je Marco Reus (35, 70), a po jedan gol su postigli Neven Subotić (40), Ilkay Gundogan (79) i Jakub Blaszczykowski (85). Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić ostao je na klupi momčadi iz Dortmunda svih 90 minuta. Mario Mandžukić nastavlja tresti mreže u njemačkom prvenstvu u dresu Bayerna, u 2-0 (0-0) pobjedi svoje momčadi na gostovanju kod Werdera u Bremenu postigao je svoj šesti prvenstveni pogodak. Mandžukić, koji je u igru ušao u 58. minuti, postigao je gol za konačnih 2-0 u 84. minuti nakon odličnog dodavanja još jednog igrača koji je ušao s klupe Shaqirija. Mandžukić je ostao nečuvan na 10-ak metara od gola i smierono svladao suparničkog vratara. Inače, Bayern je poveo u 81. minuti golom Luiza Gustava.

Milan Badelj odigrao je čitavu utakmicu, dok je Ivo Iličević igrao prvo poluvrijeme za Hamburger SV koji je kao domaćin sa 1-0 (1-0) pobijedio Hannover 96. Jedini gol postigao je Rudnevs (20).

REZULTATI 6. KOLA:

Bayer - Greuther Fuerth 2-0 (Sam 50, 62)

Werder - Bayern 0-2 (Luiz Gustavo 81, MANDŽUKIĆ 83)

Nuernberg - Stuttgart 0-2 (Ibišević 1, Harnik 75)

Hoffenheim - Augsburg 0-0

Hamburger SV - Hannover 96 1-0 (Rudnevs 20)

Borussia D. - Borussia M. 5-0 (Reus 35, 70, Subotić 40, Gundogan 79, Blaszczykowski 85)

Igrano u petak:

Fortuna - Schalke 04 2-2 (Schahin 48, 77 / Huntelaar 13, Matip 20)