Na pitanje misle li da bi Slovenija doista mogla doći do bankrota, odnosno do nemogućnosti vraćanja svojih dugova, 57 ispitanika odgovorilo je potvrdno, 38 niječno, dok se ostali nisu opredijelili.
Na pitanje kako gledaju na izjave visokih političara da se Slovenija približava "grčkom scenariju", 35 posto ispitanika smatra da se radi o "realnosti", 32 posto da je to "politiziranje", a 26 posto da se radi o "zastrašivanju" ljudi kako bi pristali na mjere štednje. Kako pokazuje ispitivanje, 53 posto Slovenaca slaže se s namjerama vlade da smanji broj zaposlenih u javnom sektoru, a 40 posto je protiv.
Unatoč pesimističkoj atmosferi zbog najava o padu BDP-a u ovoj i idućoj godini te posljedičnom smanjenju standarda, Slovenci vjeruju da se država iz financijskih teškoća može izvući sama, bez pomoći europskih i međunarodnih fondova, pokazuje ispitivanje vodećeg slovenskog dnevnika.
Da je Slovenija sposobna sama izaći iz financijske krize smatra 47 posto ispitanika, a 42 posto misli da bi bilo bolje tražiti pomoć Bruxellesa, pokazala je anketa "Dela" provedena krajem prošlog tjedna na 500 ispitanika.