Ministarstvo trgovine objavilo je i revidirane podatke za svibanj i lipanj, prema kojima je broj otvorenih radnih mjesta u tim mjesecima bio manji za šest tisuća nego što je prvotno objavljeno.
Za srpanjska nova radna mjesta ponovno je bio najzaslužniji privatni sektor, s novih 172.000 radnih mjesta. U državnom sektoru izgubljeno je pak 9.000 radnih mjesta, jer su lokalne vlasti otkazale ugovore učiteljima.
Podaci su nadmašili tržišne prognoze da će biti otvoreno 100 tisuća radnih mjesta. Ipak, tržišta je donekle iznenadilo povećanje stope nezaposlenosti za 0,1 postotni bod u odnosu na prethodni mjesec.
Nakon objave izvješća o zaposlenosti u SAD-u, cijene dionica na europskim burzama, kao i američki terminski indeksi 'podebljali' su svoje ranije dobitke. Tako su londonski Ftse, frankfurtski DAX i pariški CAC oko 15,00 sati biti u plusu između 1,5 i 2,6 posto, dok je terminski S&P indeks porastao za 11,3 boda, a Dow Jones za 129 bodova.
Porasle su i cijene strateških roba, pri čemu barel nafte na njujorškom tržištu poskupio 1,2 posto, na 88,16 dolara.
Ujedno tečaj dolara oslabio 0,7 posto prema euru, koji je oko 15,00 sati iznosio 1,2272 dolara.
"U trenutnom okruženju, svijet se oslanja samo na jedan motor, a taj motor je američko gospodarstvo. Zbog toga su nam važne ove brojke koje izlaze iz SAD-a", kaže Didier Duret iz investicijskod društva ABN Amro Private Banking.