U svom redovitom mjesečnom pregledu OECD navodi da je složeni indeks vodećih gospodarskih pokazatelja njegovih zemalja članica ojačao s u veljači zabilježenih 100,4 na 100,5 bodova.
Taj indeks ukazuje na buduće zaokrete u gospodarskoj aktivnosti u odnosu na postojeći trend. Njegovo očitanje za ožujak signalizira jačanje zamaha aktivnosti u zemljama članicama OECD-a.
Pritom je indeks vodećih pokazatelja za SAD u ožujku dosegnuo 101,3 boda, te je iznad svojeg dugoročnog prosjeka od 100 bodova.
Većina velikih svjetskih gospodarstava pokazuju snažnije pozitivne signale u odnosu na veljaču, posebice Kina, čiji indikatori ukazuju na iznadprosječni rast aktivnosti.
No, indeks vodećih gospodarskih pokazatelja eurozone stagnirao je u ožujku na 99,6 bodova, što ukazuje na gospodarske aktivnosti ispod dugoročnog trenda.
Nadalje, u eurozoni je sve veća razlika u pogledu gospodarske izvedbe. Tako Njemačka predvodi skupinu gospodarstava koja pokazuju pozitivne signale u vezi aktivnosti, dok Francuska i Italija bilježe gospodarsku izvedbu ispod dugoročnog trenda, pokazuju najnoviji podaci iz OECD-a.