Nakon svečanog dočeka pred zgradom mađarskog parlamenta i intoniranja himni dviju zemalja, dvojica su se premijera uputila na razgovore koji bi trebali trajati oko sat vremena nakon čega će se obratiti novinarima.
Odnosi dvije zemlje tradicionalno su dobri i prijateljski, što je Mađarska posebno pokazala tijekom predsjedanja Europskom unijom u prvoj polovici 2011. kada se snažno zalagala da se hrvatski pristupni pregovori završe do kraja njezina predsjedanja, te time što je bila druga zemlja EU-a koja je ratificirala hrvatski Ugovor o pristupanju, 13. veljače ove godine.
Upravo je premijer Orban tijekom šestomjesečnog predsjedanja Unijom u više navrata i u Bruxellesu i u Strasbourgu, ali i tijekom nekih svojih bilateralnih posjeta, upozoravao kako je potrebno s Hrvatskom dovršiti pregovore. Premijer Milanović će mu, kako se očekuje, zahvaliti na toj velikoj potpori.
Tijekom razgovora dvojica premijera mogla bi dotaknuti i probleme vezane uz odnose dvaju najvećih dioničara u Ini, hrvatsku vladu i MOL, budući je mađarska država vlasnica četvrtine dionica MOL-a.
Kada se radi o regiji, vjerojatno će neizbježno biti riječi i o rezultatima nedjeljnih predsjedničkih i parlamentarnih izbora u Srbiji, ali i drugog kruga predsjedničkih izbora u Francuskoj te prijevremenih parlamentarnih u Grčkoj.
Osim sastanka s mađarskim premijerom, predsjednik hrvatske vlade susrest će se i s Laszlom Koeverom, predsjednikom parlamenta i privremenim vršiteljem dužnosti predsjednika Mađarske, te s predstavnicima hrvatske manjine - predsjednicima Hrvatske državne samouprave i Saveza Hrvata u Mađarskoj.