"Glasovanje se odvija u miru. Koliko mi je poznato, nije bilo incidenata. Ono što smo rekli ranije, upoznati smo s tim da neki ljudi nisu mogli naći svoje ime na glasačkom popisu, ali s tim u vezi mi ne možemo puno napraviti s obzirom da je sve glasačke materijale koje koristimo nama predala Republička izborna komisija Srbije", izjavio je glasnogovornik misije OESS-a na Kosovu Nikola Gaon.
Proces glasovanja na Kosovu prati oko 500 predstavnika OESS-a, a pravo glasa ima oko 109.000 pripadnika srbijanske manjine. Do sada, prema izvješćima OESS-a i Kosovske policije, nisu zabilježeni incidenti i izbori se odvijaju u mirnom ozračju.
OESS ima obvezu nakon glasovanja glasačke listiće s Kosova dostaviti u Vranje i Rašku u Srbiji, a taj korak će biti poduzet nakon što se završi glasanje u 19 sati.
Iz OESS-a su također priopćili kako do sada nije bilo pokušaja da se uz odvijanje predsjedničkih i parlamentarnih izbora održe i lokalni izbori, čemu se protive i kosovske vlasti i međunarodna zajednica
"Mi smo jasno naznačili da bi svaki pokušaj organiziranja lokalnih izbora na mjestima gdje OESS omogućuje glasovanje za izbore za Narodnu skupštinu i predsjednika Republike Srbije predstavljao ozbiljno ugrožavanje sporazuma i do takve situacije nije došlo", kazao je glasnogovornik misije OESS-a.
Unatoč najavama misije OESS-a na Kosovu, koji za Srbe na Kosovu organizira odvijanje predsjedničkih i parlamentarnih izbora, da na glasačkim mjestima neće biti istaknuti srbijanski simboli, oni su primijećeni danas u nekoliko tih centara, javili su prištinski mediji.