"Broj ubijenih vojnika SPLM-a (Pokret za oslobođenje sudanskog naroda) je 1200," rekao je Kemal Maruf, zapovjednik sudanskih oružanih snaga govoreći svojim vojnicima u Hegligu.
Vojska Južnog Sudana povukla se tijekom vikenda iz toga grada gdje su smještena glavna postrojenja za eksploataciju nafte.
Službeni Kartum tvrdi da je njegova vojska osvojila Heglig, a južnosudanska vojska tvrdi pak da se povukla dragovoljno pod međunarodnim pritiskom.
Maruf nije rekao koliko je ljudi izgubio u borbama za Heglig koji je opsjedao deset dana.
Južnosudanska vojska tvrdi da je izgubila 19 vojnika i da je ubila 240 sudanskih.
Novinarima je bio zabranjen pristup Hegligu tijekom sukoba, a u ponedjeljak je dopisnik AFP-a javio da je požar uništio spremnik nafte i osam generatora i da posvuda ima mrtvih tijela južnosudanskih vojnika.
Naftu crpi kompanija Greater Nile Petroleum Operating Company (GNPOC) koja je objavila da će brzo ukloniti štete kako bi osposobila postrojenja.
Južni Sudan okupirao je to naftno polje 10. travnja. Nakon referenduma o odcjepljenju država Južni Sudan oformila se u srpnju 2011., no napetosti se nastavljaju jer se dva Sudana ne mogu dogovoriti oko granica i podjele naftnih prihoda. Ulog je velik jer se u Hegligu proizvodi polovica sudanske nafte.