U libijskome izaslanstvu bili su predstavnici ministarstava obrane i unutarnjih poslova, nacionalnog centra za razminiranje i libijske Zaklade za razminiranje.
Predsjednik libijske Zaklade za razminiranje Abdulhakim A. Elamri rekao je kako je na temelju lani potpisanoga petogodišnjeg ugovora suradnja počela poučavanjem djece o opasnostima od mina i vježbom instruktora, što su u Libiji provele Zaklada "Hrvatska bez mina" i Hrvatski centar za razminiranje. "Taj program nastavljamo i želimo ga proširiti suradnjom s hrvatskim tvrtkama", rekao je Abdulhakim A. Elamri.
Predstavnici libijskog izaslanstva i upraviteljica Zaklade za humanitarno razminiranje "Hrvatska bez mina" Đurđa Adlešič, koja je boravila u Libiji, govorili su o visokoj zagađenosti te zemlje minama. Istaknuli su da su čak i parkovi u središtu Tripolija još pod minama te da još nije poznat broj žrtava od mina u Libiji, a dosad je izvađeno oko 25.000 mina.
Libijci će, rečeno je, primjenjivati hrvatski model pregledavanja minski sumnjivih područja, evidencije i razminiranja, koji je u svijetu dobio najviše ocjene.
Ravnatelj Hrvatskoga centra za razminiranje Zdravko Modrušan gostima je prenio hrvatska iskustva u borbi protiv mina.