ZAGREB, 9. travnja 2012. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 21 sat:

LONDON - Nakon što je prije mjesec i pol dana Tottenham prosuo vodstvo od 2-0 protiv Arsenala da bi na kraju izgubio sa 2-5, momčad Harryja Redknappa u sljedećih sedam ligaških susreta upisala je jednu pobjedu, tri remija i tri poraza. Najnoviji poraz Spursi su doživjeli na svom stadionu od slabašnog Norwicha sa 1-2. Pogotke za Norwich zabili su Pilkington (13) i Bennett (66), a strijelac za Tottenham bio je Defoe (32). Luka Modrić, koji je proveo u igri svih 90 minuta, pružio je još jednu odličnu partiju, prijetio je iz slobodnih udaraca a svojim asistencijama dovodio je suigrače u gol šanse. Niko Kranjčar je ostao na klupi za pričuve Tottenhama. Posrtanje Spursa iskoristio je Newcastle koji je pobijedio Bolton sa 2-0, te se je izjedanačio sa Tottenhamom po broju bodova, oba kluba imaju 59 bodova. Newcastle je poveo golom Hatema Ben Arfe u 73. minuti i to nakon što je sam pretrčao 60 metara. Za konačnih 2-0 strijelac je bio Papiss Cisse u 83. minuti, i to mu je deveti gol u 10 utakmica. Ivan Klasnić je zaigrao za Bolton od 82. minute. Tottenhamu i Newcastleu, koji imaju 59 bodova, večeras se može pridružiti Chelsea, koji gostuje kod Fulhama. Everton je na svom terenu svladao Sunderland sa 4-0, a strijelci su bili Gueye (52), Pienaar (75), Osman (77) i Anichebe (81). Trener Evertona David Moyes ostavio je na tribini trojicu važnih igrača, Bainesa, Cahilla i Nikicu Jelavića, kako bi ih sačuvao za subotnje polufinale Kupa protiv Liverpoola na Wembleyju. U utorak igraju Blackburn Rovers - Liverpool, a u srijedu Manchester City - West Bromwich, Wigan - Manchester United, Wolverhampton - Arsenal i Queens Park Rangers - Swansea.

Rezultati 33. kola:

Newcastle 2 - Ben Arfa (73), P. Cissé (83)

Bolton 0

--------

Everton 4 - Gueye (52), Pienaar (75), Osman (77), Anichebe (81)

Sunderland 0

--------

Tottenham 1 - Defoe (32)

Norwich City 2 - Pilkington (13), Bennett (66)

20. Wolverhampton Wanderers 32 5 7 20 34:70 22

MUENCHEN - Iako ima jedan od najvećih stadiona u Europi koji može primiti 80.700 navijača, njemački prvak Borussia Dortmund ipak ne može udovoljiti svima uoči njemačkog derbija u kojem će se u srijedu suočiti s minhenskim Bayernom. Kako su iz Borussie objavili do sada su primili 450.000 zahtjeva za ulaznice za prvenstvenu utakmicu u srijedu. Predsjednik Borussai Dortmunda Hans-Joachim Watzke je izjavio da bi lako mogli napuniti pet stadiona. Ulaznice su sve rasprodane i to u deset minuta, kazao je Watzke. Derbi 30. kola njemačkog prvenstva mogao bi odlučiti prvaka. Aktualni prvak iz Dortmunda ima na ljestvici tri boda prednosti ispred minhenskog Byerna, a do kraja sezone ostalo je još pet kola. Ove dvije momčadi susret će se i u finalu njemačkog kupa u svibnju.

PARIZ - Olympique iz Marseillea izgubio je deset od zadnjih 11 utakmica i njihova najžešća navijačka skupina želi da se taj loš niz nastavi i u srijedu u utakmici protiv Montpelliera. Žestoka navijačka skupina Marseillea želi zaustaviti njihove najveće suparnike PSG u osvajanju naslova prvaka te su pozvali momčad Olympiquea da izgubi u prvenstvenoj utakmici protiv Montpelliera koji se izdvojio na čelu ljestvice s pariškim klubom. Montpellier, koji ima bolju razliku, i PSG su sa 63 bodova na vrhu ljestvice sedam kola prije kraja, dok je Marseille na devetom mjestu sa 23 boda manje nakon što je u nedjelju izgubio 2-1 od PSG. "Pružimo Montpellieru najbolju šansu i zaustavimo PSG da postane prvak ove godine", objavila je navijačka skupina South Winners 87 na svojim web stranicama. "Neka Montpellier pobijedi, ne zaboravimo lekciju iz povijesti". Navijači Marseillea još uvijek podsjećaju na utrku za prvaka iz 1999. i poraz PSG-a 2-3 od Bordeauxa u zadnjem kolu koji je oduzeo priliku Olympiqueu da osvoji naslov.