ZAGREB, 5. travnja 2012. (Hina) - Pregled važnijih sportskih događaja do 12.30 sati.

CHARLESTON - Hrvatska tenisačica Mirjana Lučić nije se uspjela plasirati u 3. kolo WTA turnira u Charlestonu, bolja od nje je u susretu 2. kola bila deveta nositeljica, Čehinja Lucie Šafarova sa 6-2, 6-0. Bio je ovo prvi međusobni susret Lučić i Šafarove, a 25-godišnja Čehinja pokazala je zašto je trenutačno gotovo 100 pozicija bolje plasirana na WTA ljestvici od Lučić. Šafarova drži 26., a Lučić 119. mjesto na listi najboljih tenisačica svijeta.

ZAGREB - U derbi utakmici 5. kola Lige za prvaka košarkaši Cedevite su kao gosti slavili protiv Zagreba u produžetku 95:87 (78:78, 39:45). Zagreb je vodio veći dio utakmice, Cedevita se poraza u regularnom dijelu spasila tricom Drapera, da bi u dodatnom vremenu lako riješila pitanje pobjednika. Kod Zagreba najbolji Markota (24) i Simon (20), a kod Cedevite Baždarić (20) i Draper (19).

Na ljestvici vodi Cibona s omjerom 5:0, Split i Cedevita imaju po 4:1, Zagreb 3:2, Zadar 2:3, Jolly JBS i Zabok po 1:4, a Svjetlost 0:5.

ZAGREB - Nogometaši Chelsea i Real Madrida plasirali su se u polufinale Lige prvaka, u kojem će se sastati Chelsea i Barcelona, te Bayern - Real Madrid. Chelsea je na svom Stamford Bridgeu slavio protiv Benfice s 2:1, te potvrdio pobjedu iz Lisabona (1:0) i plasman u polufinale. Nakon vodećeg pogotka Franka Lamparda iz jedanaesterca u 21. minuti, Chelseaju je put ka polufinalu bio olakšan crvenim kartonom igrača Benfice Maxi Pereire u 40. minuti, ali su, pogotovu u drugom dijelu, promašili pet-šest više nego izglednih prilika i skoro bili kažnjeni. Nakon izjednačenja Javi Garcie (85) Englezi su bili u strepnji sve do sudačke nadoknade, kada je Portugalac Meirelles presudio sjajnim pogotkom u same "rašlje".

Real je očekivano na svom Bernabeu svladao najveće iznenađenje ovogodišnje Lige prvaka ciparski APOEL s 5:2, a Cipranima ostaje utjeha da su ipak zabili čak dva pogotka "Kraljevskom klubu". Cristiano Ronaldo je postigao dva pogotka za Real, koji s ukupnih 8:2 ide u polufinale, na veliki ogled protiv Bavaraca.

MILANO - Napadač talijanskog nogometnog prvaka Milana Alexandre Pato (22) više neće igrati ove sezone zbog ozljede mišića koju je zadobio tijekom uzvratnog susreta četvrtfinala Lige prvaka protiv Barcelone u utorak, rekao je šef liječničke službe Milana Jean-Pierre Meerssman. Pato se bori s kroničnim ozljedama mišića više od dvije godine, ovo mu je već 14. ozljeda u posljednjih 25 mjeseci. Iako je bio na pregledima kod više specijalista diljem svijeta, još uvijek ije otkriven uzrok Patovih problema. Protiv Barcelone pato je ušao u igru u 70. minuti, ali je zbog ozljede morao izaći već u 83. Zbog brojnih ozljeda Pato je ove sezone sakupio tek 11 nastupa za Milan, te je postigao samo jedan gol.

LA Clippers - LA Lakers 108-113

NEW YORK - Rezultati susreta američko-kanadske profesionalne lige u hokeju na ledu, NHL:

Saint Louis - Detroit 2-3 (kazneni udarci)

Montreal - Tampa Bay 5-2