"Ne kažemo da smo protiv tog projekta, ali smo zabrinuti za ekološku budućnost Slavonskoga Broda. Grad postaje centar proizvodnje i distribucije fosilnih goriva. Treba uzeti u obzir i neke planove koje ima Optima grupa- vlasnici rafinerije u Bosanskome Brodu, te najave gradnje spremišta ukapljenog plina. Iako smo u teškoj ekonomskoj krizi i ti projekti osiguravaju zapošljavanje oko dvije tisuće ljudi, treba uzeti u obzir i ekološki dio", rekao je Grubišić.
Podsjetio je na rusko-ukrajinsku krizu s plinom te je s tim u vezi istaknuo kako je upitna dostatnost količina plina za buduću Čermakovu termoelektranu. Alternativa Čermakovu projektu, po Grubišićevim riječima, jest gradnja termoelektrana na biomasu.
"Tri milijuna prostornih metara biomase svake godine propadne u Hrvatskoj. Elektrana i toplana od jednog megavata bila bi dovoljna i uredno bi mogla funkcionirati na području Slavonskoga Broda", rekao je , dodajući da za izgradnju i proizvodnju takvih elektrana imamo domaću tehnologiju.
"Nažalost, biomasa će i dalje propadati, a mi ćemo uvoziti skupi plin", rekao je Boro Grubišić, ističući kako je cijeli projekt "kao vijest iz vedra neba" jer o njemu nije bilo riječi na lokalnoj razini.