U predstavi igraju Aleksandra Naumov, Radovan Ruždjak, Ivana Bakarić, Vanda Vujanić Šušnjar, Maja Kovač i Petar Banda. Dramaturginja je Jelena Kovačić, scenograf Igor Pauška, kostimografkinja Jelena Vojković a skladatelj Stanislav Kovačić. Autor animacija je Simon Bogojević Narath a trener Acro yoge Danijel Dubičanac.
"Regoč" je jedna od devet priča koje čine "Priče iz davnine". Govori o prijateljstvu izmedu diva Regoča i vile Kosjenke te o njihovom putu u nepoznati kraj.
Dobronamjerni div Regoč i mala vila Kosjenka postali su sinonimima za ljudske moralne i osjećajne osobine, kao i za neumorno traganje za istinom i znanjem. Takoder su simboli dobrostivosti prema ljudskim nesavršenostima: neznanju i sklonosti da se duhovno poklekne, nestalnosti ljudskih emocija, čeznjama ne toliko za bogatstvom koliko za dalekim i egzotičnim svjetovima.
Kompleksna je to priču o zajedništvu i izgubljenom djetinjstvu, o prijateljstvu Kosjenke i Regoča koji je, u tehnici kazališta sjena, predstavljen kao sjena, kazala je redateljica Dora Ruždjak Podolski. Priča je istaknula zajedništvo koje je važno kako bi dijete izraslo u kompletnu ličnost ali i da bi društvo bilo zdravo u konačnici, rekla je redateljica kojoj je ovo prvo uprizorenje bajke Ivane Brlić Mažuranić.
Predstava "Regoč", koju kazalište Trešnja prvi puta postavlja, lektirni je naslov osnovnih škola koje kazalište postavlja s ciljem njegovanja tradicije postavljanja djela iz školske lektire.
Pri adaptaciji naslova težilo se očuvanju ideje i izvorne fabule djela. To potvrđuje i redateljica Dora Ruždjak Podolski koja je kazala da je jezik u predstavi ostao isti. "Ivana Brlić Mažuranić se koristila jezikom poezije, metaforama i apstrakcijom. U čitanju to dobro funkcionira, ali je u kazalištu bilo teško naći ključ", rekla je redateljica.