Tako je cijena barela na londonskom tržištu bila viša 1,01 dolar i iznosila je 111,67 dolara. Na američkom tržištu barel se prodavao po 1,15 dolara centi višoj cijeni od 101,74 dolara.
Tržišta su ohrabrile naznake da bi Grčka uskoro mogla postići dogovor s kreditorima u privatnom sektoru u ključnoj zamjeni obveznica a raspoloženje je dodatno podigla vijest da Međunarodni monetarni fond želi više nego udvostručiti zajmodavne kapacitete kako bi pomogao ublažiti posljedice dužničke krize u eurozoni.
Te su vijesti potaknule apetit ulagača za rizikom, nadovezujući se na dobre gospodarske rezultate iz Sjedinjenih Državama i likvidnost kojom su središnje banke širom svijeta zapljusnule financijske sektore kako bi spriječile zamrzavanje tržišta kredita.
"Čitav niz pozitivnih faktora podržava financijska tržišta", konstatirao je Eugen Weinberg iz frankfurtskog Commerzbanka. “Nesklonost riziku opada, čini se da se gospodarski rast u SAD-u oporavlja, a kineske gospodarske aktivnosti ne stoje tako loše kao što se očekivalo", dodao je.
„Protivno očekivanjima, likvidnost se poboljšava na gotovo svim tržištima", dodao je Weinberg.
Više od 250 ispitanih ekonomista iz cijele Azije procijenilo je u Reutersovoj anketi da azijski gospodarski rast usporava u mnogim ključnim gospodarstvima, uključujući Kinu i Indiju, ali i da se ne nazire nagli prijelaz u recesiju.
"Podaci i dalje navode na zaključak da rast posustaje, ali taj proces nije nagao i ne zahtijeva hitne mjere", zaključio je Claudio Piron iz Bank of America-Merrill Lynch.
Odvojeno je Organizacija zemalja-izvoznica nafte (OPEC) izvijestila da je cijena referentne košarice njezine nafte u srijedu iznosila 111,78 dolara, što znači da je bila 46 centa niža nego u utorak.