Najveći dio Zagrepčana, čak i onih s prosječnim primanjima, već je prisiljen drastično štedjeti na odjeći, obući, kućanskim aparatima, popravcima u svojim domovima, energiji, potrošnji vode, mijenjaju navika pri kupnji higijenskih potrepština, a sve više štede i na hrani.
Dignu li se sada cijene usluga Zagrebačkog holdinga, na čemu građani uglavnom ne mogu štedjeti, to će ih zbog udjela troška stanovanja u ukupnom mjesečnom trošku bacati na koljena.
Osim toga, jasno je da će mogući porast cijena Holdinga imati negativan učinak i na gradsko gospodarstvo koje će, zbog nemogućnosti daljnjih unutarnjih ušteda, povećanje ulaznih cijena morati pretočiti u povećanje vlastitih cijena, upozorava NHS.
Sindikalci podsjećaju da su upozoravali na moguće probleme još kada se formirao Holding, jer se time veći broj profitabilnih gradskih tvrtki "utopio u mega gubitaša".
Neprihvatljiva je teza da se izbjegavanjem podizanja cijena "četiri godine kreditiraju građani", kao da su građani tu radi gradonačelnika, gradske uprave i Holdinga, a ne obratno. Nije Holding neuspješan ni zbog građana niti svojih radnika, pa da se njegovo loše funkcioniranje lomi preko leđa jednih i drugih, ističe NHS.
Sindikalci traže da gradska vlast odustane od podizanja Holdingovih cijena, te umjesto toga ispita svrhovitost sadašnjeg sustava i počne uređivati sustav gradskih tvrtki u skladu s interesima građana.
Također traže sazivanje hitne sjednice Gospodarsko-socijalnog vijeća Grada Zagreba na kojoj bi se raspravilo pitanje funkcioniranja Holdinga i ispostavljanja računa za njegovo loše funkcioniranje građanima i gospodarstvu.