Obersnel je u pismu naveo da je ispriku u prvom navratu zatražio od premijerke Jadranke Kosor ili od Karamarka, a da je Kosor u izjavi medijima navela da nije bilo riječi o prozivkama, nego da je policija obavila svoj posao te da se Obersnel treba obratiti policiji da "vidi o čemu je riječ".
Obersnel je ujedno upitao Karamarka zbog čega je glasnogovornik MUP-a Krunoslav Borovec u televizijskoj emisiji čitao i komentirao elemente kaznene prijave u vezi s tim slučajem, navodeći da je to isto učinio i Karamarko. To je suprotno zakonu o policiji koji govori o obvezi čuvanja takvih podataka te je riječ o teškoj povrjedi službene dužnosti.
Obersnel reagira i na Borovčevu izjavu da su policijska istraga i kaznena prijava "rezultat višegodišnjega kontinuiranog rada policijskih istražitelja i nadležnog državnog odvjetnika na tom slučaju".
Riječki gradonačelnik u nastavku traži objašnjenje zašto je u tom slučaju zaobiđena činjenica da "Tržnice Rijeka" mogu obavljati djelatnost i na prostorima koji nisu u vlasništvu grada Rijeke te zbog čega je zanemareno stajalište Vrhovnog suda da za ugovore sklopljene prije 1996. nije postojala obveza provedbe javnog natječaja, a to su bili elementi policijske kaznene prijave.
Obersnel je upozorio da je premijerka Kosor u više navrata govorila o "slučaju Tržnica" kao "aferi" zbog čega i traži ispriku.
Komentirao je i izjavu Jadranke Kosor da odbacivanje kaznene prijave u tom slučaju dokazuje da DORH ne ovisi o HDZ-u, navevši da ga zanima bi li moguće podizanje optužnice protiv njega značilo da DORH ovisi o HDZ-u.
Obersnel je komentirao i tvrdnje o nenamjenskom trošenju proračunskog novca u gradu Rijeci, navevši da je grad dobio uvjetno mišljenje Državne revizije u vezi s tim, kao što je takvo mišljenje dobila većina jedinica lokalne samouprave i brojna državna tijela u zemlji.