Projekt je počeo u veljači 2010. s proračunom od 994.980 eura a provodio ga je GET - German Education and Training GmbH u partnerstvu s Tau on-line d.o.o. (MojPosao.net), Aarhus Tech, S.I.C.I. Dominus i Gesellschaft fuer Versicherungswissenschaft und - gestaltung. Partner je bilo Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa RH.
U okviru projekta surađivalo se s četiri strukovne škole koje su sudjelovale u primjeni eksperimentalnih modula strukovnih kurikuluma - zagrebačkim Centrom za odgoj i obrazovanje "Slava Raškaj", Graditeljskom školom za industriju i obrt Rijeka, Srednjom školom "Arboretum Opeka" Marčan i Obrtničkom školom u Koprivnici.
Proveden je i eksperimentalni model praktične nastave i naukovanja kod poslodavaca u slastičarnici Vincek, McDonald’su i Baumaxu te je na temelju toga nastao i kratki dokumentarni film u kojemu su o svojim iskustvima u radu govorili učenici tih škola pokušavši približiti zanimljivosti i aktivnosti projekta. Važan zaključak rada projektnog tima i svih partnera jest da obrazovanje učenika s teškoćama zahtijeva individualiziran pristup kako bi ih se uspješno uključilo na tržište rada.
Državni tajnik u Ministarstvu znanosti, obrazovanja i športa Želimir Janjić izrazio je zadovoljstvo provedenim projektom, kojemu je svrha razviti ključne dijelove potpore za inovativne postupke na nacionalnoj i regionalnoj razini, a koji će učenicima s teškoćama olakšati i poboljšati pristup strukovnom obrazovanju i tržištu rada. Zauzeo se za bolju povezanost obrazovanju i tržišta rada, istaknuvši kako se pri zapošljavanju učenici s poteškoćama u obrazovanju još uvijek susreću s predrasudama a što je problem jer se radi o osobama koje nemaju komunikacijske ali imaju velike radne sposobnosti.
O cjelokupnom projektnom pristupu govorio je voditelj projektnog tima Henry Leerentveld naglasivši potrebu skretanja pozornosti obrazovnog sustava i poslodavaca s ograničenja i teškoća učenika na njihove mogućnosti i sposobnosti.