Dow Jones terminski indeks bio je u 12,00 sati u plusu 75, a Nasdaq terminski indeks 11 bodova.
S&P terminski indeks porastao je 8,7 bodova i iznad je fer vrijednosti, matematičke formule kojom se određuju cijene uzimajući u obzir kamatne stope, dividende i rok dospijeća terminskog ugovora.
To najavljuje oporavak tržišta, nakon što su u protekla dva dana cijene dionica potonule više od 2,5 posto.
Niz posljednjih makroekonomskih podataka ukazuje na stabilan rast američkog gospodarstva, pa se danas s nestrpljenjem očekuje izvješće Conference Boarda o kretanju vodećih ekonomskih pokazatelja u listopadu. Analitičari očekuju rast tih pokazatelja za 0,6 posto, nakon što su u rujnu ojačali za 0,2 posto.
Unatoč pozitivnim signalima iz gospodarstva SAD-a, cijene dionica posljednjih dana oštro padaju zbog strahovanja ulagača od širenja dužničke krize u eurozoni.
Stoga će, kao i posljednjih dana, u fokusu ulagača biti prinosi na obveznice prezaduženih članica eurozone, s obzirom da se prinosi na, primjerice, dugove Italije i Španjolske kreću oko 7 posto, razine koja se smatra dugoročno neodrživim troškom financiranja.
Nova talijanska vlada najavila je dalekosežne reforme kako bi spriječila da dužnička kriza zahvati i to, treće po veličini europsko gospodarstvo.
Na europskim su, pak, burzama cijene dionica trenutačno u minusu, no manjem nego na početku današnjeg trgovanja. U 12,00 sati frankfurtski DAX, pariški CAC i londonski FTSE indeks bili su na gubitku između 0,1 i 0,6 posto.