Inspektorat ministarstva zaštite okoliša i graditeljstva još je prije 30 dana izdao rješenje kojim su zbog manjka potrebne dokumentacije zabranjeni radovi na spomen-obilježju, podsjetio je Anić Kremić, upitavši mjerodavne službe zašto nisu postupile po zakonu i uklonili nelegalno obilježje. Branitelji su danas još jednom podsjetili kako se na spomeniku nalazi popis s 34 poginula Srbina iz Golubića, među kojima su imena i onih koji su sudjelovali u rušenju Hrvatske u Domovinskom ratu.
Slični spomenici izgrađeni su svojedobno u Pakovu Selu, Slunju i Sinju, no država je reagirala žurno i uklonila ih, podsjetili su branitelji, koji se pitaju zašto u ovom slučaju država ne postupi na isti način.
Tomislav Čolak iz Koordinacije branitelja grada Knina prisjetio se riječi SDSS-ovca Milorada Pupovca te njegove tvrdnje kako mobilizirani vojnici iz Krajine u Republici Hrvatskoj imaju pravo na spomenik.
To bi značilo izjednačivanje žrtve i agresora te iskrivljavanje istine, kazao je Čolak.
Nitko poginulim krajinskim vojnicima ne spori pravo na grob i nadgrobnu ploču, ali ne i na spomenike, kazao je Čolak, zaključivši kako u Hrvatskoj nikada pravo na spomenik neće imati ni krajinski mobilizirani vojnik, ni dragovoljac, ni ratni zločinac jer bi to bila "sprdnja s njima braniteljima".
Branitelji su kazali i kako neće činiti nikakve izgrede zbog spomenika jer to ne doliči ponašanju braniteljskih udruga, niti njihovim programima, no još su jednom pozvali institucije da obave svoj posao do kraja i osiguraju isti tretman za sve građane ove zemlje.
Spomenik je podignula udruga poginulih i nestalih osoba s područja tzv. SAO Krajine "Suza". Budući da je izgrađen na državnom zemljištu, bez potrebne dokumentacije, inspektori su gradilište zapečatili i radove zabranili, no do danas objekt nije uklonjen.