FILTER
Prikaži samo sadržaje koji zadovoljavaju:
objavljeni u periodu:
na jeziku:
hrvatski engleski
sadrže pojam:

Dionice na Wall Streetu potonule zbog straha od krize eurozone

NEW YORK/ZAGREB, 9. studenog 2011. (Hina) - Dionički indeksi na Wall Streetu u srijedu su potonuli za više od 3 posto, zabilježivši svoj najgori dan u zadnjih šest tjedana jer su investitori pogođeni strahovima od krize eurozone, izvijestio je financijski TV kanal CNBC News.

Indeks Dow Jones pao je 389,24 bodova ili 3,2 posto, na 11,780.94 bodova, a najveći gubitnici bile su banke - Bank of America s padom dionice od 5,67 posto i JPMorgan s padom od 7,08 posto.

Indeks Standard & Poor's 500 pao je 46,82 bodova ili 3,67 posto, završivši trgovanje na 1,229.10 bodova. Tehnološki indeks Nasdaq izgubio je 105,84 bodova ili 3,88 posto, zaključivši na 2,621.65 bodova.

Indeks volatilnosti CBOE, koji se smatra najboljim mjerilom straha na tržištu, skočio je više od 30 posto, na nešto iznad 36.

Svih 10 sektora S&P zatvoreno je čvrsto na negativnom teritoriju, na čelu s bankama.

Dionice su dodatno pale nakon što je grčki predsjednik pozvao na sastanak političkih čelnika u četvrtak, budući da se dvije glavne političke stranke u zemlji u srijedu nisu suglasile o tome tko će voditi privremenu vladu.

Ranije je Reuters izvijestio da su se grčki stranački čelnici dogovorili da predsjednik parlamenta Filippos Petsalnikos bude na čelu nove koalicijske vlade, ali je ta odluka možda povučena.

Osim toga, dužnosnici EU-a su rekli da nemaju planove za spas financijskog sustava u Italiji, te da niti ne razmatraju proširenje posebne kreditne linije za pomoć na Rim.

"Problem je, što smo dosegli domino fazu, tako da se više ne radi o Grčkoj, riječ je o Italiji, a ako Italija ima problem, onda Francuska također ima problem", rekao je Brian Battle, potpredsjednik za trgovanje tvrtke Performance Trust Capital Partners . "Nada da će se naći rješenje sada ne postoji", naglasio je.

Talijanski troškovi zaduživanja u srijedu su dosegli prijelomnu točku, s prinosima na obveznice višim od 7 posto, što je razina koja je prethodno isključila druge zemlje eurozone, poput Grčke i Portugala, s kreditnih tržišta i prislila ih da potraže spas u vanjskoj pomoći od EU i MMF-a. Međutim, većinu stratega brine da je Italija prevelika da bi na taj način bila sanirana.

VEZANE OBJAVE

An unhandled error has occurred. Reload 🗙