Na primjer, unošenjem naziva nekoga poduzeća za koje smatraju da je privilegirano u dobivanju poslova za državu građanin putem te programske opreme može dobiti uvid u sve transakcije, njihovu visinu i dan kada je do njih došlo.
Cilj otvaranja aplikacije, koja je dostupna na internetnim stranicama protukorupcijskog povjerenstva, želja je za transparentnošću i kontrolom potrošnje javnih sredstava.
Slovenska država godišnje putem javnih narudžbi, natječaja i poziva potroši 4,7 milijardi eura novca poreznih obveznika na različitu robu i usluge, pa je potencijalno riječ o najširem polju gdje su moguće pojave korupcije, izjavio je predsjednik povjerenstva Goran Klemenčič u Ljubljani, predstavljajući aplikaciju koja će biti ažurirana i dopunjavana novim podacima o transakcijama između države i privatnog sektora.
Klemenčič je priznao da je nedostatak aplikacije u tome što ne sadržava podatke o transakcijama koje iz državnog proračuna idu na račune poduzeća u većinskom državnom ili vlasništvu i u javne ustanove, te to što aplikacija "Supervizor" ne sadrži podatke o transakcijama prije 2003. godine, jer se oni nisu radili u digitalnom obliku kao danas.
Razvoj programske aplikacije, putem koje i građani mogu ispitivati postoji li u nekim transakcijama ili poslovanju privatnog sektora s javnim sumnja u koruptivnu povezanost ili klijentelizam, nije zahtijevao dodatna sredstva iz državnog proračuna, a neki programneri koji su ju razvijali sudjelovali su dragovoljno i besplatno, ustvrdio je Klemenčič.
Cilj programa je otvaranje problematike korupcije prema građanima, te transparentnost u potrošnji javnih sredstava kako bi se još više djeklovalo na smanjivanje tzv. sistemske korupcije, poojasnio je Klemenčič.