Rupert Murdoch se tako našao pod pritiskom da ponovno razmotri svoju ponudu da za 14 milijardi dolara kupi 61 posto udjela u toj televiziji, pa je tako i zamjenik britanskog premijera Nick Clegg pozvao magnata koji je vlasnik medija diljem svijeta, od Hollywooda do Hong Konga, da "učini poštenu stvar i razmotri svoju ponudu" za kupnju BSkyB-a.
Vlada je od regulatornog tijela za medije Ofcom već zatražila da, u svijetlu skandala, ponovno procijeni ponudu, a stručnjaci ocjenjuju da bi to mogao biti temelj za blokiranje prodaje spomenute televizije.
Ministar kulture Jeremy Hunt je kazao da "ne biste mogli biti ljudsko biće a da vam se želudac ne diže od otkrića koja su ugledala svjetlo dana", aludirajući da su novinari ugašenog Murdochova tabloida prisluškivali i 13-godišnju žrtvu otmice i potom ubojstva, te obitelji poginulih vojnika u Iraku.
Prema najnovijim informacijama, Murdoch, međutim, ničim ne pokazuje da bi mogao odustati od preuzimanja televizije BSkyB, što bi bila njegova najveća akvizicija.
Laburistička stranka nije nakon skandala gubila vrijeme već je Hunta i premijera Davida Camerona napala da su bliski s Murdochom i da su vrlo sporo reagirali kako bi se otkrio pun opseg skandala. Laburisti pritom podsjećaju i da je bivši urednik News of the Worlda Andy Coulson prije toga obnašao dužnost Cameronova glasnogovornika.
Murdoch, između ostalog, posjeduje američku kabelsku TV mrežu Fox i najtiražniji američki dnevni list The Wall Street Journal.