Nagradu su primili Anđelka Tonejc, Nikola Mirošević, Željko Cvetnić, Jasna Horvat, Miljenko Domijan, Grozdana Marošević i Josip Brnić, a za nagrađenu Dariju Gabrić-Bagarić nagradu je preuzela njezina kći Marina Bagarić.
Istaknuvši da se ove godine nagrada dodjeljuje u ozračju proslave velike obljetnice HAZU - stoljeća i pol od utemeljenja akademik Kusić podsjetio je da je nagrada utemeljena 1993. U svečarskom ozračju pročitao je i mena svih 176 znanstvenika i umjetnika koji su njome ovjenčani.
Predsjednica Odbora za dodjelu nagrade akademkinja Alica Wertheimer Baletić podsjetila je da su članovi bili jednodušni u prosudbi kojim kandidatima treba dodijeliti nagradu.
Nazočne je upoznala i s kratkim obrazloženjima iz kojih se tako dalo isčitati i da je profesorica Anđelka Tonejc, jedna od dvoje laureata za područje prirodnih znanosti i matematike, dobila nagradu u polju fizike za izvanredna postignuća tijekom posljednjih pet godina u primjeni računalnih metoda u elektronskoj mikroskopiji visokoga razlučivanja u istraživanju nano kristalnih materijala, kao i za cijeli znanstveni opus s izrazitim odjekom u međunarodnoj znanstvenoj zajednici, a profesor Nikola Mirošević za znanstveni opus i objavljene knjige u zadnjih pet godina iz područja vinogradarstva i vinarstva te za ukupni rad na razvoju hrvatskoga vinogradarstva i vinarstva koje se u posljednjih dvadesetak godina razvilo na razinu onoga u najnaprednijim europskim zemljama.
Za područje medicinskih znanosti nagradu je primio profesor Željko Cvetnić za iznimna znanstvena dostignuća trajne vrijednosti iz područja veterinarske medicine odnosno mikrobiologije, posebice za područje epizootiologije, veterinarske bakteriologije i infekcijske imunologije.
Darija Gabrić-Bagarić nagrađena je za područje filoloških znanosti za knjigu "Na ishodištu hrvatske leksikografije" koja je rezultat odličnoga uvoda u procese koji su se u hrvatskome jeziku događali u 17. stoljeću.
Za područje književnosti laureatkinja je profesorica Jasna Horvat za roman "AZ" u kojemu je strukturirala originalno sučeljavanje i nadopunjavanje povijesnoga romana, beletrističke priče, sumnje u jednostavno odčitavanje povijesne i ljudske istine i iskaza stručno-simboličkog razlaganja.
Povjesničar umjetnosti Miljenko Domijan nagrađen je pak za područje likovnih umjetnosti za cjelokupni rad na zaštiti kulturnih dobara koje je intenzivno obnavljao u Zadru, Ninu, Tkonu, Pašmanu i Rabu.
Za područje glazbene umjetnosti nagrađena je profesorica Grozdana Marošević za knjigu "Glazba četiriju rijeka" u kojoj je obuhvatila ukupnost glazbenih praksi u gradskim sredinama Karlovac i Duge Rese te u selima širega dugoreškoga, karlovačkoga i ozaljskoga područja.
Laureat za područje tehničkih znanosti u polju strojarstva i brodogradnje je profesor Josip Brnić kojemu su uža područja znanstvenog interesa elastomehanika, plastomehanika i oblikovanje metala deformiranjem, a posebice za radove u posljednje dvije godine koji su citirani u svjetskim bazama podataka.
U ime nagrađenih zahvalio je Miljenko Domijan rekavši kako je sve očitije preplitanje svih znanstvenih područja, što se očituje i u utjecaju prirodnih znanosti na unaprjeđenje konzervatorske struke.
Svečanost je uveličao i koncert poznatoga violinista Ukrajinca Oresta Shourgota koji je izveo "Chaconne" za violinu solo Johanna Sebastiana Bacha na čuvenoj Guarnerijevoj violini "King" koja je za ovu prigodu "napustila" brižno čuvanu vitrinu HAZU u kojoj se čuva zahvaljujući donaciji glasovitoga hrvatskog violinista Zlatka Balokovića.