Duka je u priopćenju pozivao sve koji odlučuju i mogu utjecati na odluku Skupštine vjerovnika da se pronađe rješenje koje bi sačuvalo Radio 101 i naveo da su 23 urednika i novinara posljednjih mjesec dana, otkako je imenovan novi stečajni upravitelj Maroje Stjepović i izabran glavni i odgovorni urednik Željko Matić uspjeli ponovno pokrenuti emisije po kojima je radio stekao popularnost i bio prepoznatljiv.
Dio bivših suvlasnika se u odgovoru na to priopćenje složio s time da treba sačuvati Radio 101 i da je taj Radio imao izuzetan značaj u demokratizaciji Hrvatske.
Navode, međutim, da je šteta što Duka nije pažljivije slušao Radio 101 u 21. stoljeću jer da jest možda je, reagirajući na vrijeme pokojim priopćenjem, mogao upozoriti na neprimjerenu praksu kojom je Radio od nekadašnjeg borca za demokraciju i profesionalno novinarstvo otklizao u pristranost, neobjektivnost, šovinističke ispade, netolerantnu komunikaciju, nepotizam, koristoljublje i kao vrhunac svega - krađu.
"Od svega toga, i prije i sada a iz nepoznatih nam razloga, okrećete glavu", navode potpisnici u pismu Duki.
Ističu također da je Duka dobro zamijetio da je Radio posljednjih godina došao u financijske teškoće ali da s lakoćom ignorira da su te ozbiljne financijske dubioze posljedica nezakonitog i nesavjesnog poslovanja i upravljanja u kojem su sudjelovali upravo oni na čiju se stranu on svrstava.
Potpisnici navode kako se Duka da je uistinu želio sačuvati Radio i interese hrvatske demokracije te da mu je stalo do profesionalnog novinarstva mogao proteklih godina oglasiti više puta, primjerice s pitanjima kako to da glavni urednik Željko Matić koji je 10 godina bio predsjednik Nadzornog odbora Radija 101 nije vidio da je čelništvo tog radija opralo 50-ak milijuna kuna preko Studentskog servisa, da se godinama ne plaćaju doprinosi i porezi, da se za tzv. intelektualne usluge ljudima izvan Radija plaćaju milijunski iznosi i da se na reprezentaciju u godini dana znalo potrošiti i više od 600 tisuća kuna.