Vijećnica SDP-a Aida Batarelo rekla je kako su podnošenje tog zahtjeva potaknuli vijećnici SDP-a i HNS-a, ali su im se pridružila i tri vijećnika HDZ-a te jedan iz HSP-a i neovisni vijećnik Nikola Grabić.
"Zahtjev je potpisalo dvanaest oporbenih vijećnika, što je više od jedne trećine od 25 vijećnika u splitskome Gradskom vijeću, koliko je, po statutu, potrebno za sazivanje izvanredne sjednice u idućih 15 dana", rekla je Batarelo.
Dodala je kako je zatraženo da se na sjednici Gradskog vijeća o Park-šumi Marjanu i predstavnicima civilnih udruga omogući nazočnost i sudjelovanje u raspravi.
"Svi veliki projekti na neki način završavaju preko tvrtaka gradonačelnika Keruma, njegove obitelji i prijatelja te je na taj način sukob interesa tako omasovljen u Splitu da ide ruku pod ruku s korupcijom", rekla je Batarelo.
Goran Kovačević (HNS) istaknuo je kako je svrha izvanredne sjednice splitskoga Gradskog vijeća da se oporba zajedno s javnošću senzibilizira u vezi sa stanjem u Splitu do te mjere da se zaustave daljnji pokušaji širenja poslovnog carstva gradonačelnika Keruma.
Očito je da su instrumenti prostornog plana i Generalnog urbanističkog plana (GUP) rabljeni radi ostvarivanja profita određenih poduzetničkih lobija koji su u sprezi s političkim lobijima i očito je da tu nije bilo srama da se takne naša svetinja - Park-šuma Marjan, izjavio je Kovačević. Odgovarajući na novinarska pitanja, rekao je kako će oporba na izvanrednoj sjednici Gradskog vijeća zatražiti cjelokupnu informaciju o Park-šumi Marjanu i o mogućim drugim investitorima za gradnju u njoj, a ne samo u vezi sa slučajem Fani Horvat.
Vijećnik SDP-a Darko Parić naveo je kao primjer sukoba interesa splitskoga gradonačelnika informaciju da je grad platio studiju o geodetskim podacima područja na kojemu njegova nevjenčana supruga Fani Horvat kani graditi ugostiteljski objekt. Činjenica da je grad platio nešto osobi koja živi s gradonačelnikom apsolutni je sukob interesa, istaknuo je Parić.