Na prošlotjednom sastanku u Ministarstvu poljoprivrede, održanom dan nakon što su 1. prosinca radnici Uljare prosvjedovali u Zagrebu, iznijet je prijedlog kojim bi se stvorili preduvjeti za privatizaciju Uljare, a prijedlog je da se ovrha koju Tvornica stočne hrane Osječanka ima nad udjelima Uljare Čepin, kao i zalog na udjelima, riješi izvansudskim postupkom, odnosno nagodbom između IPK Osijek i Tvornice stočne hrane Osječanka, uz posredstvo Ministarstva poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja i Hrvatskog fonda za privatizaciju.
S obzirom da na taj prijedlog predstavnici Kandit grupe, u čijem je sastavu Tvornica stočne hrane Osječanka, nisu mogli odmah dati konkretan odgovor, za danas je dogovoren sastanak u Čepinu kako bi se pokušao postići konačan dogovor.
Sastanak je počeo oko 16 sati, a u stanci sastanka sindikalna povjerenica Uljare Helena Žeravica izjavila je novinarima kako predstavnicima Kandit grupe prvobitni prijedlog o izvansudskoj nagodbi nije prihvatljiv te da traže dodatni ragovor s ministrom Petrom Čobankovićem.
Dio radnika, okupljenih u hodniku, najavio je kako će u slučaju nepostizanja dogovora sudionicima sastanka tijelima blokirati izlaz iz poduzeća.
Poslovne banke su polovicom rujna blokirale račune tvrtke zbog duga od 52 milijuna kuna, a privatizaciju tvornice zaustavila je ovrha nad udjelima Tvornice ulja, zbog dugova koje vlasnik Uljare, IPK Osijek koji je u većinskom državnom vlasništvu, ima prema nekadašnjoj tvrtki iz toga sustava IPK Tvornici stočne hrane "Osječanka".
Tvornica ulja Čepin je u gotovo 82-postotnom vlasništvu IPK Osijek, koji je pak u 92-postotnom vlasništvu države.