Matijašević ističe da su sindikalci i radnici zahvalni Vladi i Hrvatskom fondu za privatizaciju što su prihvatili ponudu Armko Smart grupe koja je sa sindikatima već ranije potpisala socijalni sporazum, što su drugi ponuđači odbili.
Već su tada čelnici hrvatsko - ukrajinske grupacije pridobili potporu radnika, koji imaju iskustva s raznim špekulantima, čija je namjera bila dokopati se vrijednih tvorničkih nekretnina, a njih potjerati na ulicu, kazao je Matijašević.
Armko Smart je prvi strani ulagač na ovom području koji se obvezao na izravno ulaganje u proizvodnju, pa sindikalni čelnik ne sumnja da će ispoštovati i ostale obveze, kao što su zadržavanje svih petstotinjak radnika, poštivanje kolektivnog ugovora i daljnje zapošljavanje.
S obzirom da će Armko Smart, koji u vlasništvu ima brodogradilišta, rudnike i željezare, uložiti nekoliko stotina milijuna kuna u podizanje proizvodnih kapaciteta, splitska će tvornica ponovno moći proizvoditi gotovo 200.000 tona građevinskog čelika ili tek 80.000 tona manje od ukupnih hrvatskih potreba za tim materijalom, smatra Matijašević.
Splitska željezara, jedini domaći proizvođač građevinskog čelika, prodana je ukrajinsko-hrvatskoj grupaciji Armko Smart po posebnim uvjetima, odnosno za jednu kunu, uz uvjet preuzimanja svih dugova od gotovo pola milijarde kuna.
Kupac također nije zahtjevao popust pri otkupu golemih dugova prema državi. Uz zadržavanje radnika, obvezali su se da će u razdoblju od pet godina uložiti dodatnih 212 milijuna kuna, neophodnih za podizanje proizvodnih kapaciteta.