Samo tijekom ove godine pak HFP je objavio 20 javnih natječaja, a 15 ih je u pripremi.
Rekao je to na današnjoj, posljednjoj ovogodišnjoj sjednici Upravnog odbora (UO) HFP-a njegov predsjednik i potpredsjednik Vlade Damir Polančec, koji je tom prilikom najavio da je današnja sjednica ujedno i posljednja u ovom sastavu, s obzirom da bi se od iduće godine, na inicijativu premijera Sanadera, Upravnom odboru uz ministre trebao pridružiti i jedan predstavnik sindikata.
Iako izgleda da je proces privatizacije usporen, broj društava privatiziranih od 2004. do kraja 2006. otprilike je na istoj razini kao i broj privatiziranih društava u ukupnom četverogodišnjem mandatu prijašnjeg Upravnog odbora, odnosno prethodne Vlade, istaknuo je Polančec.
Pritom je dodao da je od ove godine proces objavljivanja i obrade ponuda možda i bio sporiji, ali zato što je HFP započeo samostalno obavljati posao koji je do tada radio tzv. "Croatian Privatization Team", financiran od strane Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID).
Polančec je kazao i kako je zagrebački Ekonomski institut izradio te će uskoro biti predstavljen "optimalni model upravljanja državnom imovinom", koji podrazumjeva spajanje HFP-a i Središnjeg državnog ureda za upravljanje državnom imovinom.
Također, najavio je da će do 15. siječnja iduće godine biti dovršen prijedlog novog zakona o privatizaciji, koji bi tada mogao ući u saborsku proceduru, a koji će, među ostalim, urediti i organizirano radničko dioničarstvo (ORD).