Tijekom tih razgovora dogovoreno je da hrvatske tvrtke nastupe u obliku konzorcija i uključe se u proces obnove elektroenergetskog sustava Moldove, a dogovoreno je i uključivanje hrvatskih tvrtki u obnovu željezničkog sustava Moldove.
Ministar Vukelić, koji predvodi hrvatsko državno-gospodarsko izaslanstvo u posjetu Republici Moldovi, sa svojim je domaćinima razgovarao i o potrebi promjene sadašnjih trendova u releativno skromnoj robnoj razmjeni, ali i o pozitivnim promjenama koje će u gospodarskim odnosima donijeti ulazak Moldove u CEFTA-u.
Moldova bi ugovor o pristupanju toj srednjoeuropskoj zoni slobodne trgovine trebala potpisati u utorak, 19. prosinca, u Bukureštu.
Robna razmjena između Hrvatske i Moldove u prvih je devet mjeseci ove godine iznosila 7,1 milijun dolara, što je 11 posto više nego u istom razdoblju lani. Hrvatska je u prvih devet mjeseci u Moldovu izvezla roba u vrijednosti 1,6 milijuna dolara, dok je uvoz iznosio 5,5 milijuna dolara.
Uz bilateralne razgovore, ministar Vukelić i članovi hrvatskog izaslanstva sudjelovali su i na gospodarskom forumu na kojemu se također razgovaralo o mogućnostima povećanja robne razmjene, kao i mogućnostima sudjelovanja hrvatskih tvrtki u investicijskim, posebice infrastrukturnim projektima.
Forum je bio prigoda i za neposredne kontakte predstavnika 50-ak moldovskih tvrtki i predstavnika 34 hrvatske tvrtke, među kojima i Končara, Dalekovoda, TŽV Gredelja, Ine, Gavrilovića, Lure, Podravke, Vindije, Međimurje-pleta i drugih.