Izaslanstva su nazočila obilježavanju Dana sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. i 15. obljetnice stradanja toga grada u Domovinskom ratu.
Vijence su podno spomen-obilježja položili i zapalili svijeće predsjednik Republike Stjepan Mesić, izaslanstvo Hrvatskoga sabora na čelu s predsjednikom Vladimirom Šeksom te izaslanstvo Vlade koje je vodio premijer Ivo Sanader.
U ime 204. vukovarske brigade, koja je godine 1991. branila grad, vijenac su položili i svijeće zapalili njezini ratni zapovjednici Mile Dedanković i Branko Borković.
Vijence su položila i svijeće zapalila izaslanstva Koordinacija udruga proisteklih iz Domovinskog rata, Vukovarsko-srijemske županije, grada Vukovara i grada Dubrovnika, OESS-ove misije u Republici Hrvatskoj, te generala Hrvatske vojske u mirovini. Istodobno su na grobove poginulih hrvatskih branitelja i civila pokopanih na Memorijalnom groblju polagane ruže.
Prije nego što su položeni vijenci i zapaljene svijeće, sudionici obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara prošli su u koloni sjećanja od vukovarske Opće bolnice do Memorijalnoga groblja.
Prema policijskim procjenama, u toj je koloni gradskim ulicama prošlo više od 25.000 hodočasnika koji su u Vukovar stigli iz svih krajeva Hrvatske.
Nakon polaganja vijenaca i odavanja počasti državnih i ostalih izaslanstava vijenac je podno spomen-obilježja položilo i izaslanstvo srbijanske nevladine organizacije "Žene u crnom" koja okuplja žene iz Beograda i 20-ak srbijanskih gradova. Prema riječima članice te organizacije Vere Vujošević, izaslanstvo je došlo u Vukovar kako bi hrvatske majke zamolile za oprost. "Žene u crnom", rekla je, u proteklih petnaest godina zauzimale su se za kažnjavanje zločina počinjenog nad Vukovarom i drugim gradovima i mjestima.