Na Sudu nisu naveli kolik je gubitak utvrdio novi vještak, a neslužbeno se doznaje da je riječ o oko 97 milijuna dolara.
Gavrilovićevo vještačeno proglašeno je nevaljanim nakon što je otkriveno da je on u ožujku ove godine bio pravomoćno osuđen zbog sklapanja štetnog ugovora u Štedbanci, što on nije prijavio sudu. U svom je nalazu bio utvrdio gubitak od oko 87 milijuna dolara. U Hrvatskoj narodnoj banci (HNB) izračunali su gubitak od oko 97 milijuna dolara, koliko je navedeno i u optužnici, koju je protiv šest osoba podignulo Županijsko državno odvjetništvo.
Prošlo ročište u suđenju optuženima da su bivšu Riječku banku od 1997. do 2002. oštetili za oko 97 milijuna dolara održano je 7. studenoga, a sljedeće je zakazano za 11. prosinca ove godine. Sutkinja Ika Šarić kazala je na tom ročištu da branitelji mogu dokazne prijedloge izlagati do kraja glavne rasprave te da nakon dokaznog postupka, odnosno izvješća vještaka, ne će prihvatiti nove dokazne prijedloge jer će to smatrati odugovlačenjem kaznenog postupka. Branitelje je upozorila da primjedbe na nalaz vještaka mogu izlagati prije nastavka rasprave, kako bi se vještak o njima mogao očitovati.
U tijeku suđenja su, među ostalima, svjedočili djelatnici bivše Riječke banke, članovi Nadzornog odbora i predstavnici HNB-a. Sudskom pozivu nisu se odazvali predstavnici bivšeg vlasnika banke - Bayerische Landensbanke (BLB) - i djelatnici inozemnih novčarskih kuća Carr Futuresa i Swiss Financea.
Po optužnici glavni diler Eduard Nodilo stvorio je najveći dio gubitka upravo poslujući s Carr Futuresom i Swiss Financeom, trgujući na dan znatno većim svotama nego je bilo odobreno u pravilnicima Riječke banke.
Za kažnjiva djela, kojima su oštetili tu banku, optuženo je šestero bivših djelatnika, a gubitak je, po optužnici, nastao trgovanjem deviznim novcem, tzv. diferencijalnim arbitražama. Prvooptuženi Nodilo tereti se za sklapanje štetna ugovora, bivše voditeljice Odjela deviznih sredstava Snježana Podobnik i Mirta Vlah, bivši predsjednik i član Uprave Ivan Štokić i Borislav Perožić te bivši direktor Direkcije deviznih sredstava Milojko Tankosić terete se za pomaganje u sklapanju štetna ugovora, a Štokić i Perožić još i za zloporabu položaja i ovlasti.
Optužnica u "slučaju Riječke banke" podignuta je u ožujku 2003., dorađena u prosincu 2004., a suđenje je počelo u travnju ove godine. Svi optuženi brane se sa slobode, a izjavili su da nisu krivi ni po jednoj točki optužnice.