Povodom obljetnice, Radio 101, popularno zvan Stojedinica, organizirao je tematsku izložbu u Klubu arhitekata te instalaciju s fotografijama prosvjeda na Trgu Bana Jelačića u Zagrebu, gdje je večeras održan i koncert sjećanja. Nastupio je niz glazbenika koji su Stojedinicu podržali i 1996. - Let 3, Hladno pivo, Gustafi, Vještice, Elektro Buda, Šajeta, Psihomodo pop i drugi.
Koncertu na Trgu i izložbi u Klubu arhitekata prisustvovale su i mnoge osobe iz kulturnog i političkog života, među kojima i predsjednik Republike Stjepan Mesić te zagrebački gradonačelnik Milan Bandić.
Mesić, Bandić, te legenda hrvatske političke scene Savka Dabčević Kučar, pozdravili su posjetitelje prepunog Jelačićevog trga i podsjetili na događanja od prije deset godina, kada se na istom mjestu okupilo gotovo stotinu tisuća ljudi.
Uz njih se događaja od prije deset godina u prigodnoj emisiji popularnog zagrebačkog radija, emitiranoj iz Kluba arhitekata, prisjetio i tadašnji ministar unutarnjih poslova Ivan Jarnjak, koji je nakon što je odbio silom ugušiti prosvjed bio prisiljen otići s dužnosti.
Prije deset godina tadašnje Vijeće za telekomunikacije odlučilo je ne produžiti koncesiju Radiju 101 koji je u eteru od 1984. Zagrepčani su na to reagirali masovnim izlaskom na središnji gradski trg na kojem se okupilo više od 100 tisuća ljudi. Oni su zapaljenim svijećama, skandiranjem i transparentima podržali Stojednicu i prosvjedovali zbog mogućeg "gašenja" njihovog omiljenog radija.
Tom je prosvjedu večer prije prethodio jedan manji, na Preradovićevu trgu, koji je organizirala navijačka skupina Bad blue boys, a prisustvovalo mu je nekoliko tisuća, uglavnom mlađih Zagrepčana.
Koliki je utjecaj Radio 101 imao, ne samo u Zagrebu, pokazuje i to da je Europski parlament tada usvojio rezoluciju kojom je izrazio zabrinutost zbog događaja oko Radija 101 i pozvao Vijeće za telekomunikacije da "Stojedinici" obnovi koncesiju.
To se i dogodilo dva mjeseca kasnije, krajem siječnja 1997., kada je Vijeće u istom sastavu Radiju 101 dodijelilo koncesiju.