To je druga knjiga koja govori o povijesti športa u gradu pod Marjanom, jer je u prvoj Duško Marović obradio razdoblje od početaka športa do kraja Prvog svjetskog rata, te prikupio inicijalnu građu za ovu knjigu, koju je poslije njegove smrti 2001., na 675 stranica uz 574 fotografije obradio i pripremio za tisak Mihovil Rađa.
Predstavljajući knjigu poznata športska novinarka i kroničarka športa Milka Babović je istaknula njeno značenje za povijest našeg športa, te izrazila zadovoljstvo što među uzvanicima može pozdraviti i najstarijeg živućeg hrvatskog olimpijca Miru Mihovilovića, koji je kao član splitskog "Jadrana" nastupio na olimpijskim igrama 1936. godine u Berlinu.
Direktor Hrvatskog športskog muzeja u Zagrebu Zdenko Jajčević istaknuo je značaj prikupljanja športske građe u svim djelovima Hrvatske, te izrazio nadu da će nakon Zagreba i Split uskoro dobiti svoj sportski muzej.
Recezent knjige Toni Petrić naglasio je kako su u knjizi obrađeni svi olimpijski i neolimpijski športovi koji su se u međuratnom razdoblju njegovali u gradu koji se sa 67 nositelja olimpijskih odličja diči titulom "najsporstkijeg grada na svijetu", a kako je naglasio Petrić ova knjiga je najbolji dokaz da je uz Dioklecijanovu palaču i brdo Marjan šport postao jedan od sinonima grada Splita.
Uz brojne športske ugledinike zagrebačkom predstavljanju knjige zazočili su predsjednik HOO-a Zlatko Mateša, izaslanik predsjednika Republike Željko Mataja, novi doministar sporta Željko Klarić, a posebno priznaje HOO-a Mihovilu Rađi i obitelji pokojnog Duška Marovića uručio je dopredsjednik HOO-a i glavni tajnik Splitskog saveza športova Ivo Goran Munivrana.